بررسی ویلا دال آوا – اثر معمار معروف رم کولهاس

   ویلا دال آوا

  ویلا دال آوابررسی کامل ویلا دال آوا

  دانلود بررسی معماری ویلا دال آوا _ بیو گرافی رم کولهاس _معماری و سبک رم کولهاس _موقعیت جغرافیایی ویلا دال آوا _ سبک شناسی ویلا دال آوا _اقلیم ویلا دال آوا _ ساختار شناسی ویلا دال آوا 

  فهرست مطالب موجود در این فایل:
  محیط شناسی ویلا دال آوا

  سبک شناسی معمار

  بیوگرافی معمار

  توضیحی مختصر بر ویلا ساوا

  معرفی اثر

  فرم شناسی اثر

  عملکرد شناسی و سلسله مراتب

  ساختار شناسی

  زیبا شناسی.

  موقعیت جغرافیایی

  وضعیت جغرافیایی فرانسه یکی از متنوع‌ترین وضعیت‌ها در اروپا است: دشتها، کوهستانهای قدیمی، سلسله جبال کوههای مرتفع، جلگه هها، ساحلهای اقیانوسی و مدیترانه‌ای در این کشور وجود دارند.دشتها دو سوم مساحت کل فرانسه را تشکیل می‌دهند. رشته کوههای اصلی: آلپ (که قله آن مون بلان بلندترین قله اروپای غربی است و ۴۸۰۷ متر ارتفاع دارد)، پیرنه، ژورا،آردن،رشته کوه مرکزی وله وژ.ساحل‌های مرزی فرانسه را به چهار دریا متصل می‌کنند: دریای شمال، دریای مانش، اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه. فرانسه دارای ۵۵۰۰ کیلومتر ساحل مرزی است.

  محیط زیست: مناطق کشاورزی و جنگل ۴۸ میلیون هکتار یعنی ۸۲ درصد فرانسه اروپایی را می‌پوشاند. پوشش جنگلی به تنهایی ۲۷ درصد کشور را در بر می‌گیرد و بعد از سوئد و فنلاند سومین پوشش را در اتحادیه اروپا تشکیل می‌دهد. در حالی که ۱۳۶ نوع درخت در فرانسه شناخته شده‌است که در یک کشور اروپایی امری استثنایی محسوب می‌شود.

  معماری دیکانستراکشن:

  ساختار زدایی ، شالوده شکنی ،واسازی ،بنیان افکنی ،ساختار شکنی و بن فکنی.

  دریدا با ساختارگراها مخالفت کرد وی معتقد است وقتی ما دنبال ساختارها هستیم، از متغیرها غافل می شویم، فرهنگ و شیوه قومی هر لحظه تغییر می کنند، پس روش ساختارگراها نمی تواند درست باشد.از نظر ژاک دریدا :فلسفه غرب دچار نوعی ورشکستگی است و در حال حاظرپویایی خودش را از دست داده است.در این مکتب خواننده معنی طرح را بیان می کند و نظر او اهمیت دارد ، نه نویسنده.تناقض و تفاوت رکن اصلی این سبک است. از این لحاظ شباهت بسیاری با کوبیسم دارد که سنت ها را شکسته و وارد فلسفه نوعی در مکتب نظری هنر شد.