دانلود پروژه اتوکد کتابخانه

  دانلود پروژه اتوکد کتابخانه:

  دانلود پروژه اتوکد کتابخانه -فایل اتوکد اتوکد کتابخانه -پروژه معماری-پروژه -پروژه کارشناسی معماری-فایل فایل اتوکد کتابخانه -فایل فایل اتوکد کتابخانه – فایل اتوکد اتوکد کتابخانه- دانلود پروژه اتوکد کتابخانه

  دانلود پروژه اتوکد کتابخانه

  دانلود پروژه اتوکد کتابخانه آنچه در این پروژه خواهید دید:

  دانلود پروژه اتوکد کتابخانه

  تعدادبرگ: این فایل شامل مجموعه

  پلان طبقات کتابخانه

  موقعیت سایت کتابخانه

  پلان آکس بندی کتابخانه

  نماهای کتابخانه

  میباشد.

  دانلود پروژه اتوکد کتابخانه کتاب‌خانه به مجموعه‌ای از اطلاعات و منابع و خدمات اطلاعاتی گفته می‌شود که توسط یک نهاد عمومی، خصوصی یا یک شخص نگهداری و اداره می‌شود. از نگاه سنتی، کتابخانه به طور معمول به مجموعه‌ای از کتاب‌ها گفته می‌شود. کتاب مجموعه ای ازاطلاعات درمورد یک فرد یا یک جسم یا…خاص که درصفحاتی کاغذی نوشته یاچاپ می شود.

  استانداردهای کتابخانه:

  استانداردهای کتابخانهدر ذیل بخشهای اصلی ویا فضاهای مورد نیاز یک کتابخانه را با در نظر گرفتن استانداردهای موجود بیان می کنیم : ۱ – سالن ورودی : معبر ورودی به کتابخانه و حدفاصل سرسرا وفضای بیرون می باشد. در واقع به منزله فیلتر جهت پاک کردن از رطوبت وخیسی ،گرد وخاک …. و جلوگیری از نفوذ هوای خارج و سروصدا می باشد ضمنا محلی برای نصب آگهی واعلانات عمومی می باشد . مساحت این بخش ۱۰ متر مربع می باشد. ۲ – سرسرای ورودی: فضایی است به منظور خوش آمدگویی کنترل توزیع وهدایت مراجعین با دادن اطلاعات توسط مسئول ذی ربط وعلایم راهنما پیش بینی می شود. در بدو ورود به سرسرا تمام خدمات کلیدی شامل بخش امانت مرجع کتابشناسی و برگه دان ها باید قابل رویت باشد ضمنا محلی برای برپایی نمایشگاه های موقت وکوچک (معرفی کتب جدید….) در ارتباط با وظایف کتابخانه می باشد . مساحت این بخش ۴۰ متر مربع می باشد. ۳ – مخزن: محل نگهداری کتابها که ذخایر اصلی یک کتابخانه مخزن می باشد. مخزن کتاب شامل مخزن اصلی ومخزن مرجع می باشد. مخزن اصلی: مخزن اصلی می تواند به دوصورت باز وبسته تعریف شود. در مخزن باز خواننده با مراجعه به بخش های خاص موضوعی و با دستیابی به مجموعه منابع با سرعت و دقت بیشتری کار پژوهشی خود را انجام می دهد و متناسب با جمعیت استفاده کننده از خدمات کتابخانه هر نفر سهمی از مجموع کتابهای موجود در کتابخانه دارد که این رقم همان سرانه کتاب می باشد. برای کتابخانه استاندارد و حوزه جمعیتی ۲۵۰۰۰ نفر ، سرانه کتاب ۵/۲ جلد برای هر نفر می باشد که مجموعا ۶۲۵۰۰ جلد کتاب برای کتابخانه لازم است و با کسر کتب امانت داده شده که یک سوم کل کتابها می باشد ( ۲۰۸۵۰ جلد ) ۴۱۶۵۰ جلد تعداد کتب موجود می باشد .

  دانلود پروژه اتوکد کتابخانه این پروژه (دانلود پروژه اتوکد کتابخانه) علاوه بر درس مورد نظر برای درس طرح نیز مناسب می باشد.

  این پروژه شامل یک فایل dwg می باشد.

  موفق و موید باشید.