پروژه پاورپوینت ارگ های دوره اسلامی

  پروژه پاورپوینت ارگ های دوره اسلامی

  دانلود رایگان پروژه معماری-پروژه پاورپوینت معماری-ppt – معماری – پروژه معماری اسلامی – ارگ- انواع ارگ- تاریخ معماری – پروژه پاورپوینت ارگ های دوره اسلامی

  پروژه پاورپوینت ارگ های دوره اسلامی 

  پروژه پاورپوینت ارگ های دوره اسلامی آنچه در این پروژه خواهید خواند:

  • پروژه پاورپوینت ارگ های دوره اسلامی

  • قلعه سیب

  • قلعه سه کسان

  • قلعه سام

  • قلعه آبدانان

  • منابع

  پروژه پاورپوینت ارگ های دوره اسلامی   قلعه سام:محوطه باستانی قلعه سام در شهرستان شیروان چرداول، در نزدیکی روستا چم بور از توابع بخش هلیلان واقع شده است.

  این مجموعه از سه بخش مرتبط به هم در عین حال با فاصله و مستقل شکل گرفته است و از نظر دوره‌ای در یک دوره از تاریخ که احتمالاً حد فاصل اوخر دوره پارت‌ها و اوایل دوره ساسانی می‌باشد، ایجاد شده است.

  معماری این قلعه جنبه نظامی و دفاعی داشته است، زیرا قلعه در صعب العبورترین  بلندی‌های کوه بنا شده است، چون طرح و نقشه‌ای از پیش نداشته،طراح یا معمار برج‌ها، اتاق‌ها و ورودی‌ها را با توجه به موقعیت طبیعی صخره‌ها احداث کرده است.

  معماری قلعه به سبک معماری دوره ساسانیان ساخته شده است. مصالح ساختمانی‌ای که برای ساخت آن مورد استفاده قرار گرفته است، عبارتند از: سنگ،گچ، ساروج، ملات، گچ و … در بعضی جاها نیز گل بکار رفته است.

  پشت قلعه آبدانان:

  در ۵ کیلومتری جنوب شهرستان آبدانان و در میان روستا پشت قلعه، بر بلندی تپه‌ای منفرد  که رودخانه جاری آبدانان از پای آن می‌گذرد، آثار بنای قلعه‌ای به چشم می‌خورد.مصالح به کار رفته در قلعه قلوه سنگ، گچ و ساروج می‌باشد. قلعه مذکور دارای بخش‌های متعددی از جمله باروی قلعه، برجک‌های دیده بانی و نگهبانی، ورودی قلعه اماکن مسکونی و شاهنشین، تونل و پلکان متعلقه بوده است.

  بنای قلعه روستا پشت قلعه تحت حفاظت اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان است که در سال ۱۳۸۰ به جهت اهمیت آن و انجام مطالعات باستانشناسی و حفاظت و مرمت آن در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است

  این پروژه (پروژه  پروژه پاورپوینت ارگ های دوره اسلامی) علاوه بر درس مورد نظرتان برای درس معماری اسلامی نیز مناسب می باشد.

  این پروژه شامل فایل پاورپوینت و در ۱۴ اسلاید می باشد.

  موفق و موید باشید.