پاورپوینت تحلیل و نمونه موردی خانه سالمندان

  پاورپوینت تحلیل و نمونه موردی خانه سالمندان

  پاورپوینت تحلیل و نمونه موردی خانه سالمندان – نمونه موردی خانه سالمندان – تحلیل و نمونه موردی خانه سالمندان – پاورپوینت خانه سالمندان – خانه سالمندان –

   

  نمونه موردی خانه سالمندان

  خانه ی سالمندان گیلد

  همسو با مفاهیم طرح خانه ی وانا ونتوری، رابرت ونتوری توانست باردیگر در طرح خانه ی سالمندان گیلد اهداف قبلی خود را محک آزمایش بزند. این ساختمان بین سال های ۱۹۶۰ و ۱۹۶۳ با همکاری جان راوچ در فیلادلفیا ساخته شد. زمین ساختمان از جنوب در مقابل یک خیابان واقع شده است که روحیه ی شهری دارد. یعنی پرتحرک و پر سرو صدا است و ساختمان های موجود در ان نسبتا بلند و قدیمی هستند. بنابراین نمای جنوبی ساختمان به سبب وجود این خیابان با نمای شمالی آن متفاوت است.

  این مجموعه ی شش طبقه شامل ۹۱ اپارتمان و یک استراحتگاه عمومی است که در نگاه نخست به نظر می رسد با ساختمان های تجاری معمولی آمریکا تفاوتی ندارد. با مصالح ساده و سازه های معمولی و متعارفی که شکلی کاملا پیش پا افتاده دارد. اما در واقع عمل تهذیب و پالایش در این بنا به همان اندازه که عقلانی و هوشمندانه است، دقیق و ماهرانه نیز هست. بنابه نظر ونتوری نماهای ساختمان طوری طراحی شده اند که متفاوت به نظر برسند. قسمت بالای نمای اصلی ساختمان از دیوار اصلی جدا شده است و به این ترتیب برنقش نمای ساختمان به عنوان یک نقاب یکپارچه تأکید می کند.

  به عقیده ی او دیوارهای آجری قهوه ای تیره با پنجره های دولای عمودی یادآور خانه های قدیمی فیلادلفیا است. ستون گرد بزرگ نمای اصلی مجموعه که از جنس گرانیت سیاه ساخته شده متناسب با فضای بازشوی ورودی مجموعه است. یک قوس با خیز ملایم برفراز مجموعه بالکن ها، مشخصه ای است که از منریسم کارهای لویی سالیوان وام گرفته شده است. تابلوی نام ساختمان – عنصری از هنر پاپ – جزئی از طراحی بنا است و آنتن دروغین طلایی رنگ تلویزیون بر بام ساختمان نمادی دوستانه و طنزآمیز از دلمشغولی سالخوردگان در یک جامعه ی صنعتی است.

   

  آنچه در این پروژه خواهید دید

  • خانه ی سالمندان گیلد

  • خانه سالمندان شهر دایمن

  • خانه سالمندان امرالد

  • اقامتگاه سالمندان یاکولت

  • اقامتگاه سالمندان وزوکو

  • هومانیتاس – برگوگ

  • خانه سالمندان دو اوورلوپ