رساله طراحی پایانه های مسافربری

  رساله طراحی پایانه های مسافربری:

  پروژه معماری- رساله طراحی پایانه های مسافربری– در این پست رساله پایانه های مسافربری را برای شما کاربران گرامی آماده نموده ایم . این رساله کامل در چند فصل به شرح : کلیات – انواع پایانه های مسافربری جاده ای – فضای پایانه و خودروی طرح – مکان یابی پایانه های مسافربری – برنامه ریزی کالبدی – معیارهای فنی طراحی انواع پایانه ها میپردازد.

  طراحی پایانه های مسافربری

  رساله طراحی پایانه های مسافربری آنچه در این پروژه خواهید خواند:

  • کلیات

  • انواع پایانه های مسافربری جاده ای

  • فضای پایانه و خودروی طرح

  • مکانیابی پایانه های مسافربری

  • برنامه ریزی کالبدی

  • معیارهای فنی طراحی و انواع پایانه

  پیش از پرداختن به معیارهای فنی توسعه و طرتحی پایانه های مسافری جاده ای آگاهی و شناخت نسبت به بستری که پایانه در آن شکل می گیرد همچنین اجزای تشکیل دهنده کالبد طرح ضروری است از این رو به منظور درک صحیح و یکنواخت از این رساله و جلوگیری از تعابیر مختلف در بکار گیری احتمالی مندرجات آن تعاریف پایه به شرح زیر ارائه می شود. همچنین تعاریف خاص برحسب مورد در فصل های دیگر این رساله ذکر می شود. الگوی تقاضای سفر: الگویی است که نحوه رفتار شهروندان یک شهر برای انجام سفرهای درون یا برون شهری را نشان می دهد
  برنامه ریزی حمل و نقل: نوعی از فرآیند برنامه ریزی در راستای ایجاد یا بهبود سیستم
  حمل و نقل کالا و مسافر با ایمنی کافی کمترین هزینه و در نظر داشتن ملاحظات زیست محیطی تنظیم و تدوین می شود.
  پارک سوار: محلی است که شیوه ی حمل و نقل خصوصی به حمل و نقل عمومی یا بالعکس تغییر می کند.
  پارکینگ: محلی که برای توقف عموما بلندمدت وسایل نقلیه در نظر گرفته می شود.
  پایانه: یکی از انواع تسهیلات حمل و نقل که در آن نوع وسیله نقلیه سفر تغییر می کند.
  پایانه بار: پایانه ای است با تاکید بر جابه جایی بار و کالا
  پایانه مسافری: پایانه ای است که در آن مسافر نوع وسیله نقلیه سفر را تغییر می دهد.
  پایانه مسافری بین شهری(جاده ای): پایانه مسافری است که سفر درون شهری را به سفر برون شهری و بالعکس تبدیل می کند.
  پایانه مسافری بین شهری متمرکز: کاملترین الگوی پایانه ها که در آن سرویس دهی به مسافرین به عنوان استفاده کنندگان از فضا و خودروها و رانندگان به عنوان عرضه کنندگان خدمات از یک سو و ارتباط متقابل بستر طراحی و مدل های مختلف حمل و نقل بین شهری از سوی دیگر دار قالب مجموعه ای پیوسته و منسجم شکل می گیرد.
  پایانه مسافری بین شهری نیمه متمرکز: الگویی از پایانه های مسافربری که در آن اولویت بندی خدمات ارائه شده برای مسافران و در جهت تقلیل زمان توقف وسایل نقلیه می باشد.
  پایانه مسافری بین شهری غیر متمرکز: الگویی از پایانه ها که اولویت اصلی خدمات آن سازماندهی مجموعه برای به حداقل رساندن زمان های توقف مسافر، تقلیل زمان های سفر درون شهری برای آغاز سفر برون شهری ارزیابی می شود.
  پایانه مسافربری چندمنظوره: به پایانه هایی اطلاق می شود که امکانات و سرویس های لازم برای استفاده همزمان از چند سیستم حمل و نقلی در آن فراهم آمده است.
  پایانه مسافری درون شهری: پایانه مسافری است که در آن مسافر نوع وسیله نقلیه خود را برای انجام یک سفر درون شهری تغییر می دهد.
  تابلو: ابزاری است اطلاعاتی برای تنظیم و کنترل عبور و مرور در پایانه ها انواع آن شامل تابلوهای اخباری، اخطاری، انتظامی، اطلاع رسانی، پیام متغیر و … می شود.

  این پروژه(رساله طراحی پایانه های مسافربری)علاوه بر تحقیق مورد نظرتان, برای درس طرح و معماری و تمرین معماری  موثر است.

   

  این پروژه شامل یک فایل و حجم ۲٫۹ مگابایت می باشد.

   

  موفق باشید