پروژه اتوکد مسجد تک مناره

   

   

  پروژه اتوکد مسجد تک مناره :

  پروژه مسکونی- پروژه اتوکد مسجد تک مناره

   پروژه اتوکد مسجد تک مناره

  پروژه اتوکد مسجد تک مناره آنچه در این پروژه خواهید خواند:

  • پلان
  • نماها

   

   

  بی شک طراحی مسجد از جمله طرح های سهل و ممتنع معماری محسوب می شود.سهل از آن سو که فاقد ارتباطات فضایی پیچیده است و ممتنع به دلیل آن که می بایست زیبایی معنوی و سیر در حوزه های مختلف معارف دینی را بر آورده سازد.

  از پاسخ های دریافت شده از معماران طراح مسجد به خوبی بر می آید که هویت و روحانیت طرح ، موضوعاتی هستند که از ابتدا تا انتها طراح را به خود مشغول داشته و او را لحظه ای وا نمی گذارد . این دغدغه اصلی و محوری معمار واساسی ترین هدف طرح است ، خواه معمار آن قائل به اصالت سنتی و یا اصالت معنایی و مفهومی باشد ، خواه نوگرا و نمادگرا باشد .

  مهم آن است بدانیم که پیش از مواجهه طراح با پروژه تا زمان مواجهه و طی مراحل طراحی ، این دغدغه چگونه و طی چه عناوینی بروز و ظهور یافته و در نهایت تلقی معمار از هویت و روحانیت مسجد چیست و به چه نحوی ابراز گشته است .

  چیزی که به خوبی از پاسخ های معماران طراح مسجد بیان می گردد آن است که کهن الکوی مسجد که بر اذعان همه معماران _ با هر گرایشی _ حاکمیت دارد همان مساجد حیاط دار شبستانی با گنبد و مناره است و این که هر یک از آنها با این کهن الگو چگونه کنار آمده بستگی به نگرش و برداشت معمارانه او و ارزش و جایگاهی دارد که او برای هر یک از عناصر این کهن الگو قائل است .

   

  این پروژه(مسکونی)علاوه بر تحقیق مورد نظرتان, برای درس طرح و معماری و طراحی فنی و معماری اسلامی  موثر است.

   

  این پروژه شامل یک فایل اتوکد می باشد.

   

  موفق باشید

   

   

  دانلود پلان مسجد , دانلود پلان اتوکدی مسجد , پلان مسجد , پلان اتوکدی مسجد , دانلود پلان مسجد ایرانی , دانلود رایگان پلان مسجد , دانلود نقشه مسجد , پلان رایگان مسجد , دانلود رایگان نقشه ی مسجد زیبا , دانلود نقشه اتوکدی مسجد تک مناره , پروژه ی معماری مسجد , پروژه ی اتوکدی مسجد , پلان نما برش مسجد ایرانی , دانلود پلان مسجد اجرایی , دانلود پلان های اجرایی مسجد , دانلود طرح اتوکدی مسجد , طرح معماری مسجد , نقشه مسجد برای طرح ۱ معماری , دانلود پلان مسجد با مقیاس یک به صد , پلان مسجد با مقیاس یک صدم