فایل رایگان مقررات ملی ساختمان

فایل رایگان  مقررات ملی ساختمان -پروژه معماری-پروژه رایگان-پروژه کارشناسی معماری-طرح ومعماری-پروژه مقررات ملی ساختمان-ضوابط ساختمان -فایل رایگان

 مقررات ملی ساختمان

آنچه در این پروژه خواهید خواند:

فایل رایگان

«در مورد آغاز مقررات ملی ساختمان ایران ، هنوز هیچ اتفاق نظری وجود ندارد.بعضی سال ۱۳۰۰ هجری شمسی را ، که مقارن با شروع دوره پهلوی اول و همزمان با اقدامات و اصلاحات تجددگرایانه اوست، به عنوان نقطه عطف تاریخ مقررات ملی ساختمان به شمار آورده اند ، که این به طور ضمنی در بین همگان پذیرفته شده است و معمولاً هم به آن استناد می شود . بعضی دیگر تاریخ انقلاب مشروطه را که با تغییرات سیاسی و اجتماعی در ایران همراه است ، نقطه عطف و آغاز مقررات ملی ساختمان می دانند. آنچه که بدیهی است ،آغاز تحولات و جریان فراگیر مقررات ملی ساختمان ایران را باید از زمان قاجار که مقارن با جریان های نوظهور معماری است دنبال کرد و از طریق مشخصه های معماری و بناهای شاخص و زمینه ساز تاریخی ، به تعیین نقطه آغاز مقررات ملی ساختمان ایران پرداخت.»(فرهی ، ۱۳۷۸: ۶۷)

 

از طرفی نیز «شروع مقررات ملی ساختمان ایران را می توان از حدود سال ۱۳۰۰ به بعد تصور کرد. این زمانی است که در اثر تحولات سیاسی و اجتماعی جریان زندگی اجتماعی و اقتصادی ایران تغییر کرد، سیمای شهر ایران متحول شد و بناهای لازم برای زندگی جدید مانند ادارات ، کارخانجات ، بانک ها ، ایستگاههای راه آهن ، دانشگاهها و جز اینها ، و همچنین واحدها و مجموعه های مسکونی جدید در شهرها به وجود آمدند. این بناها برخلاف بناهای قبل از تاریخ معاصر که بدست معماران سنتی طراحی و ساخته می شدند، به تدریج به دست معماران تحصیل کرده طراحی گردیدند. این عده را ابتدا معماران غیر ایرانی تشکیل می دادند و سپس اندک اندک معمارانی که در مدارس معماری خارج از ایران تحصیل کرده بودند و بدنبال آن با ایجاد اولین مدرسه معماری ایران در حدود سال های ۱۳۲۰ ، معماران تحصیل کرده ایرانی نیز به آنها اضافه شدند »( میرمیران ،۱۳۷۸: ۴۱)

این پروژه علاوه بر درس مورد نظرتان برای درس طرح و معماری و طراحی فنی  نیز مناسب می باشد.

این پروژه شامل یک فایل word می باشد.

برای دانلود فایل روی عکس زیر کلیک کنید:

مقررات ملی ساختمان

موفق و موید باشید.

Rate this post

نظر خود را بیان نمایید:

لطفا نظر خود را بنویسید.
لطفا نام خود را در این قسمت وارد نمایید.