مجتمع ورزشی بولینگ

  ۵۳

  مجتمع ورزشی بولینگ

  پروژه  مجتمع ورزشی بولینگ -پروژه معماری-طرح و معماری-پروژه کارشناسی معماری-طراحی ورزشی-پروژه مجتمع ورزشی بولینگ-جزئیات معماری–مبلمان معماری-پروژهمجتمع ورزشی بولینگ

  مجتمع ورزشی بولینگ

  مجتمع ورزشی بولینگ

    مجتمع ورزشی بولینگ آنچه در این پروژه خواهید خواند:

  • مجتمع ورزشی بولینگ

  • پلان ها

   مجتمع ورزشی بولینگ این ورزش ابتدا به عنوان بازی ۵۲۰۰ سال پیش از میلاد مسیح در مصر وجود داشته است. در بازی های اولیه، سنگی گرد به عنوان توپ که از بین سه قطعه سنگ مرمر انتخاب می شد، به طرف ۹ سنگی که به شکل گنبد (به جای پین های امروزی) چیده شده بودند، به صورت چرخشی پرتاب می شده است.

  این بازی در دانمارک با پرتاب توپ (سنگی گرد) از فاصله ۶۰ پایی (حدود ۱۸ متر) به سمت هدف های سنگی به جای پین انجام می گرفت. این فاصله همان ۶۰ پایی است که امروزه به عنوان اصل اول در بولینگ ۱۰ پین هم به کار می رود.

  سال ۱۳۳۵ اولین باشگاه بولینگ ایران در سعادت آباد تهران با ۱۲ خط طبق استاندارد جهانی به صورت غیراتوماتیک افتتاح شد و مورد استفاده قرار گرفت. در این باشگاه کارگری موسوم به «پین بوی» پین ها را جمع کرده و سپس می چید. اوایل سال ۱۳۴۲ باشگاه بولینگ پرسپولیس (عبدو) با خطوطی غیراتوماتیک تاسیس شد. در کنار آن نیز بانک سپه اقدام به تاسیس یک باشگاه بولینگ نمود. شرکت نفت نیز در برخی از مناطق جنوب چند باشگاه بولینگ راه اندازی کرد که فقط مورد استفاده پرسنل شرکت نفت قرار می گرفت.

  در سال ۱۳۵۳ (۱۹۷۴ میلادی) از آنجایی که قرار بود ایران میزبان مسابقات جام جهانی بولینگ باشد، باشگاه پرسپولیس با استفاده از مهندسان شرکت AMF دستگاه های خود را مجهز به سیستم اتوماتیک پین جمع کن نمود و علاوه بر خطوط موجود ۸ خط اتوماتیک دیگر نیز در طبقه فوقانی آن راه اندازی شد و ایران برای اولین بار میزبان مسابقات جام جهانی بولینگ در همین سال شد.

  بعد از گذشت یک سال سالن بولینگ دیگری با ۲۰ خط کاملا مکانیکی نصب و راه اندازی شد که این خود قابل توجه بود، چرا که این سالن در زمان خود بزرگترین سالن بولینگ در قاره آسیا بود که متاسفانه در سال ۱۳۵۸ دچا رحریق شد و تمامی تجهیزات آن از بین رفت.

  این پروژه (پروژه  مجتمع ورزشی بولینگ) علاوه بر درس مورد نظرتان برای درس طرح و معماری و طراحی فنی  نیز مناسب می باشد.

  این پروژه شامل یک فایل autocad می باشد.

  موفق و موید باشید.