پروژه ی اتوکد پارکینگ طبقاتی

  پروژه ی اتوکد پارکینگ طبقاتی:  

  پروژه معماری- پروژه ی اتوکد پارکینگ طبقاتی

  پروژه ی اتوکد پارکینگ طبقاتی

  پروژه ی اتوکد پارکینگ طبقاتی آنچه در این پروژه خواهید دید:

   

  • پلان زیر زمین
  • پلان همکف
  • پلان طبقه اول
  • دو عدد برش

   

  با افزایش خودروهای شخصی در شهرهای بزرگ و در نتیجه آن افزایش تعداد سفرها با این وسیله، پارکینگ به مسئله مهمی در مطالعات و برنامه­ریزی­های شهری تبدیل شده است. در این گونه شهرها، هر فعالیت اقتصادی نیاز به تامین فضای پارکینگ متناسب با سطح فعالیت خود را دارد. به این ترتیب با توجه به فضای زیادی که توسط هر وسیله اشغال می­شود سطح وسیعی از فضای مفید شهری، به پارکینگ اختصاص می­یابد.

   

  هدف اصلی از مطالعه پارکینگ، تهیه راهبردها و توصیه­های مربوط به برنامه توسعه پارکینگ برای رفع نیازها­ی یک ناحیه است. قسمت اعظم مطالعات پارکینگ در مورد توسعه پارکینگ­های موجود است، ولیکن باید به خاطر سپرد که انجام مطالعاتی در زمینه ایجاد پارکینگ­های خارج از سواره­روها و نیز در مناطقی که طرح­های اصلاحی (مدیریتی) در آنها به اجرا گذاشته می­شود، ضروری است.

   

  مطالعات پارکینگ به طور کلی به دلایل زیر انجام می­شود:

   

  ۱- تعیین میزان نیاز به پارکینگ در نقاط مختلف شهر

   

  ۲- بررسی نیازهای فیزیکی برای بهبود و یا توسعه پارکینگ­های موجود

   

  برای انجام مطالعات مربوط به پارکینگ، داشتن اطلاعات کافی در زمینه تسهیلات پارکینگ­های موجود و نوع آنها، چگونگی استفاده از تسهیلات پارکینگ، میزان تقاضای فضای پارکینگ، و خصوصیات تقاضای پارکینگ، ضروری است.

   

  با وجود اینکه مطالعات پارکینگ، عموما برای مناطق تجاری و مرکزی یک شهر انجام می­گیرد، اما در دیگر مناطق یک شهر (مانند مناطق تجاری حومه و مجتمع­های صنعتی و مناطق مسکونی) نیز قابل اجرا است، هر چند در مقایسه با مناطق تجاری مرکزی از اهمیت کمتری برخوردار است.

  از این پروژه پارکینگ طبقاتی میتوانید علاوه بر تقیق مورد نظرتان برای درس طراحی فنی، تمرین معماری و طرح و معماری استفاده نمائید.

  این پروژه شامل یک فایل فشرده به حجم ۸۵۵kbمی باشد.

   

  موفق باشید.

   

  پروژه اتوکد,پارکینگ طبقاتی, خدماتی , درمانی, جزئیات, پلان طبقه همکف, پلان طبقه اول ,پلان زیرزمین ,برش, طراحی فنی , تمرین معماری,طرح و معماری