پروژه ی پاورپوینت تحلیل ویلای امیر

  پروژه ی پاورپوینت تحلیل ویلای امیر:

  پروژه معماری- پروژه ی پاورپوینت تحلیل ویلای امیر

  پروژه ی پاورپوینت تحلیل ویلای امیر

  پروژه ی پاورپوینت تحلیل ویلای امیر آنچه در این پروژه خواهید دید:

  • معرفی بنا
  • کانسپت
  • روند طراحی
  • عکس های شاخص بنا

   

  معمار:علیرضا تغابنی

  موقعیت: ایران،کرج

  مهندس ناظر:علیرضا تغابنی

  سال ساخت:۲۰۱۱

   

  ویلای امیر که در باغ محمد سحر واقع شده،فقط چند کوچه دورتر از شهر کرج واقع شده است. با وجود قوانین شهری و قوانین تراکم ساختمان،به دلیل سرعت افزایش ساخت و ساز و رشد وحشی ساختمان ها، فاصله بین باغ و شهر را کم کرده است.

  به علت فرار از مشگل توسعه بی برنامه سازه های شهری (بی برنامه گی در طرح و کاربرد متریال درست در نما) طراحی این ساختمان با توجه به گسترش میزان متراژ ساختمان در ارتفاع آن تأثیر گذاشته است (میزان گسترش طولی و عرضی با میزان تراکم طبقات همپوشانی و رابطه مستقیم دارد). بر خلاف تمایل کارفرما که یک خانه دو طبقه که قرار داشتن اطاق های خواب در بالا (Douplex) را خواستار بود، یک ساختمان یک طبقه پیشنهاد شد. با توجه به فعالیت های خصوصی که در این مکان برنامه ریزی شده در پشت این فضای عمومی یک فضای عمومی که با همان ارتفاع عمودی (بدون تغییر سطح در سایت) که توسط یک پل شیشه ای این فضاها به هم مرتبط شده است.

  این ویلای تابستانه توقع خانواده ی بزرگتر و حتی اقوام را به عنوان یک محیط آرامش بخش فراهم می آورد که بتوانند در یک زمان و با هم آخر هفته های شاد و مناسبی را سپری کنند.این مجموعه دو قطبی دارای طرح پیشنهادی از طرف شهرداری که شامل سطوح پلاستیکی،راست زاویه،خشن و دارای بافت براق می باشد.

  از این پروژه (تحلیل ویلای امیر(تغابنی)) میتوانید علاوه بر تحقیق مورد نظرتان برای دروس معماری معاصر استفاده نمائید.

  این پروژه شامل ۱۱ اسلاید و یک فایل فشرده به حجم ۳٫۱۲mBمی باشد.

   

  موفق باشید.