پروژه پاورپوینت تحلیل تخت جمشید

  پروژه پاورپوینت تحلیل تخت جمشید

  دانلود رایگان پروژه معماری-پاورپوینت معماری-ppt – معماری اسلامی – تحلیل تخت جمشید-تحلیل معماری– هنر و فرهنگ- پروژه تحلیل- پروژه پاورپوینت تحلیل تخت جمشید-دانلود پاورپوینت کاخ آپادانا-تحلیل تخت جمشید-پروژه پاورپوینت کاخ هدیش

  پروژه پاورپوینت تحلیل تخت جمشید

    پروژه پاورپوینت تحلیل تخت جمشید آنچه در این پروژه خواهید خواند:

  • پروژه پاورپوینت تحلیل تخت جمشید

  • معرفی

  • سنگ بنای نخستین

  • آرایش منقوش

  • مقیاس ها و اعدادها

  • پژوهش باستان شناسی

  • کاخ ها و ساختمان ها

  پروژه پاورپوینت تحلیل تخت جمشید

  تَختِ جَمشید یا پارسه که در شهرستان مرودشت در شمال استان فارس واقع است،  نام یکی از شهرهای باستانی ایران است که طی سالیان پیوسته، پایتخت مجلل و تشریفاتی امپراتوری ایران در زمان امپراتوری هخامنشیان بوده‌است. در این شهر باستانی، مجموعه کاخ‌هایی به نام تخت جمشید وجود دارد که در دوران زمامداری داریوش بزرگ، خشایارشا و اردشیر اول بنا شده‌است و به مدت حدود ۵۰ سال، مرکزی برای برگزاری مراسم آیینی و جشن‌ها مخصوصاً نوروز بوده‌است.

  تخت جمشید با نام‌های پارسه، هزارستون، چهل منار و پرسپولیس نیز معروف است. در نخستین روز سال نو گروه‌های زیادی از ملل گوناگون به نمایندگی از ساتراپی‌ها یا استانداری‌ها با پیشکش‌هایی متنوع در تخت جمشید جمع می‌شدند و هدایای خود را به شاه تقدیم می‌کردند.

  بنیانگذار تخت جمشید داریوش بزرگ بود، البته پس از او پسرش خشایارشا و نوه‌اش اردشیر یکم با گسترش این مجموعه به بزرگی آن افزودند. بسیاری از اطلاعات موجود که در مورد تاریخ هخامنشیان و فرهنگ آنها در دسترس است به خاطر سنگ‌نبشته‌هایی است که در این کاخ‌ها و بر روی دیواره‌ها و لوحه‌های آن حکاکی شده‌است.باور تاریخدانان بر این است که اسکندر مقدونی سردار یونانی در ۳۳۰ پیش از میلاد، به ایران حمله کرد و تخت جمشید را به آتش کشید  و احتمالاً بخش عظیمی از کتابها، فرهنگ و هنر هخامنشی را با اینکار نابود نمود.

  این پروژه (پروژه  پروژه پاورپوینت تحلیل تخت جمشید) علاوه بر درس مورد نظرتان برای درس معماری اسلامی و معماری معاصر و معماری جهان نیز مناسب می باشد.

  این پروژه شامل فایل پاورپوینت و ۱۹ اسلاید می باشد.

  موفق و موید باشید.