پروژه ی اتوکد نمایشگاه کتاب

  پروژه ی اتوکد نمایشگاه کتاب:

  پروژه معماری- پروژه ی اتوکد نمایشگاه کتاب

  پروژه ی اتوکد نمایشگاه کتاب

  پروژه ی اتوکد نمایشگاه کتاب آنچه در این پروژه خواهید دید:

   

  • سایت پلان
  • پلان ها
  • برش
  • پرسپکتیو
  • نما
  • تمامی دتایل های عمران و معماری

   

  مهمترین گامی که انسان به سوی مدنیت برداشته همانا، اختراع خط است. (در قدیمی‌ترین نوشته‌های هیروگلیفی که در سومر به دست آمده مرغ را به صورتی نگاشته‌اند که با نقشه‌های مرغ موجود بر ظروف سفالی شوش در عیلام کمال شباهت را دارد. همین‌طور نخستین خط نوشته تصویری که نماینده گندم است، مستقیماً از تزئینات هندسی ظروف شوش و سومر اقتباس شده است).

  (حروف مستقیم الخطی که در ابتدای امر در سومر (حوالی ۳۶۰۰ ق.م) آشکار شد ظاهراً، صورت خلاصه شده‌ای است از رموز و رسوم نقاشی شده یا کنده شده بر ظرف‌های گلی نواحی جنوبی بین‌النهرین و عیلام. بنابراین خط نیز، مانند نقاشی و حجاری، از شاخه‌های هنر کوزه‌گری است).

  اکثر دانشمندان معتقدند که سومری‌ها اولین قومی هستند که توانسته‌اند مفاهیم مختلف را با خط نشان دهند و عده‌ای نیز معتقد بودند که خط از اختراعات ایرانیان می‌باشد. به عقیده عده‌ای از باستان‌شناسان، مردم سومر برای اولین بار توانستند با آلت تیزی به شکل میخ، خطوطی بر روی گل خشک نشده نقش کنند و خط میخی را به وجود آوردند. این خطوط دارای اشکال عیلامی، پارسی و بابلی است (اما حفریاتی که در تپه یحیی انجام شده اثبات می‌کند که ایرانیان قدیمی‌ترین قومی هستند که خط را به وجود آورده‌اند. لوحه‌های مکشوفه از تپه یحیی، بسیاری از فرضیه‌های مربوط به پیدایش خط را دگرگون ساخت و آن منطقه را به صورت یکی از قدیمی‌ترین مراکز مهم پیدایش خط به جهانیان معرفی کرد).

  نخستین کوشش سومریان برای نوشتن ، خط تصویری بود و تنها در مسائل بسیار ساده اداری مورد استفاده قرار می‌گرفت. سرانجام مجموعه‌ای از تصاویر شکل گرفت که نماینده افکار بود. تقریباً همین نوع تصویرها در عیلام و مصر به کار می‌رفت که آن را هیروگلیف نامیدند و بیشتر، کاهنان آن را به کار می‌بردند.

  در قرن‌های بعد کاتبان و معلمان سومری به تدریج این خط را چنان دگرگون ساختند که ماهیت تصویری خود را از دست داد و به خط متعارف مبدل شد. پیش از پایان هزاره سوم ق.م شیوه خط سومری چنان نرم و انعطاف‌پذیر بود که به آسانی پیچیده‌ترین مباحث تاریخی و ادبی را بدان بیان می‌‌کردند. آنان آثار ادبی خویش را که تا آن زمان سینه به سینه نقل می‌شد بر روی الواح و منشورهای گلی ثبت کردند. نوک قلم آن‌ها به شکل منشور مثلث‌القاعده‌ای بود که با آن بر روی لوحه‌های گلی می‌نوشتند و بدین جهت آن را خط میخی نامیدند.

   

  از این پروژه (بیمارستان) میتوانید علاوه بر تقیق مورد نظرتان برای درس طراحی فنی، تمرین معماری و طرح و عناصر جزئیات استفاده نمائید.

  این پروژه شامل یک فایل فشرده به حجم ۳٫۶MBمی باشد.

   

  موفق باشید.

   

  پروژه اتوکد,نمایشگاه کتاب, خدماتی , آموزشی, فرهنگی, پلان طبقه ,سایت پلان,پرسپکتیو ,پلان فونداسیون, طراحی فنی , تمرین معماری,طرح و معماری ,عناصرجزئیات ساختمانی