دانلود پاورپوینت موزه گوگنهایم فرانک گهری

  دانلود پاور پوینت موزه گوگنهایم فرانک گهری

  پروژه پاور پوینت موزه گوگنهایم

    این پروژه شامل ۳۸ اسلاید متن همراه با عکس میباشد. 

  این بنا توسط مهندس آمریکایی- کانادایی، فرانک گهری طراحی شده در اسپانیا و در شهر بیلبائو واقع شده است .  این موزه ی بسیار تحسین بر انگیزکه در سال ۱۹۹۷ بروی عموم باز شد، در کنار رودخانه ی نرویون قرار دارد و یکی از ابداعات خیره کننده ایست که زبان انسان را بند می آورد .  

  احداث ساختمان موزه گوگنهایم باعث شد منطقه بیلبائو به منطقه توریستی درجه اول تبدیل شود. در دهه ۱۹۸۰ بیلبائو شهری صنعتی بود که صنعت فولاد و کشتی سازی آن در حال بر شکستگی بود اما مقامات ملی طرحی را ارائه کردند تا این شهر را به یک مرکز توریستی تبدیل کنند. آنان به فضایی نیاز داشتن تا آثار هنری را به نمایش بگذارند و تصمیم گرفتن که ساختمانی که قرار است این کار را انجام دهد خود نیز یک اثر هنری باشد .

  شکل اصلی موزه گوگنهایم شبیه یک کشتی است که شیشه های بکار رفته در این بنا شبیه فلس ماهی است که بازتاب نور را به دلیل وجوددرخشندگی تیتانیوم، ایجاد کرده است .

  نمای موزه گوگنهایم از ۲۶۴ هزار تکه تیتانیوم تشکیل شده است پوشش روی ساختمان از جنس تیتانیوم است و به خوبی در برابر شرایط آب و هوایی منطقه سازگاری دارد. تیتانیوم نسبت به فولاد سبکتر و همانند آن مقاوم است. تیتانیوم فرسوده نمی شود و در برابر آب دریا مقاومت بسیار عالی دارد. تیتانیوم به راحتی با اکسژن واکنش نشان داده و یک لایه از اکسید تیتانیوم روی فلز را می گیرد. وجود این لایه از خوردگی تیتانیوم جلوگیری می کند . 

  گوگنهایم از آتش سوزی و گرمای زیاد که باعث ذوب شدن فولاد سازه می شود با یک روکش از ماده ای بنام پشم معدنی بر روی فولاد، مقاومت آن را تا ۱۰۰۰ درجه سانتی گراد افزایش داده اند. این ماده از صخره های آتش نشانی بدست آمده که با بتن ترکیب و بر روی فولاد کشیده می شود .