دانلود پروژه پاورپوینت معماری ژاپن

  پروژه پاورپوینت معماری ژاپن

  دانلود رایگان پروژه معماری-پاورپوینت معماری-ppt – معماری معاصر غرب – معماری ژاپن-معماری جهان – معماری معابد ژاپن- معماری ژاپن- پروژه پاورپوینت معماری ژاپن-ساختمان سازی ژاپن-کانسپت معماری ژاپن-تحلیل سایت معماری ژاپن-تحلیل معماری ژاپن

  پروژه پاورپوینت معماری ژاپن

    پروژه پاورپوینت معماری ژاپن آنچه در این پروژه خواهید خواند:

  • پروژه پاورپوینت معماری ژاپن

  • موقعیت جغرافیایی معماری ژاپن

  • تاریخ ژاپن

  • آیین های رایج ژاپن

  • معماری ژاپن

  پروژه پاورپوینت معماری ژاپن

  معماری ژاپنی را به شکل عرفی با ساختمان های چوبی، با ارتفاع کم و سقف های سفالی یا کاهگلی می شناسند. در این ساختمان ها درهای کشویی (فوسوما) به جای دیوار به کار برده می شوند و به این ترتیب این امکان را به دست می دهند که پیکربندی فضاهای داخلی را، بسته به موقعیت، بتوان تغییر داد. آدم ها در شکل سنتی معماری ژاپنی معمولاً روی کوسن یا روی زمین می نشستند. صندلی ها و میزهای بلند تا قرن نوزدهم میلادی چندان مورد استفاده نبود. اگرچه از قرن نوزدهم به بعد ژاپن بسیاری از نشانه های معماری غربی، مدرن و پست مدرن را در طرح های سنتی ژاپنی ادغام کرده و امروز در تکنولوژی و طراحی معماری پیشرو است.

  قدیمی ترین آثار معماری ژاپن، که به دوران پیشاتاریخ بازمی گردد، خانه های سادهٔ گودال شکل و انبارهایی بود، منطبق با شیوهٔ زندگی مردمی شکارچی-گردآورنده. بعدتر، تحت تأثیر معماری در سلسله هان چین که از طریق کره به ژاپن رسیده بود، انبارهای غلات و اتاق های مخصوص تشریفات دفن مردگان طراحی پیچیده تری یافتند.

  با ورود بودیسم به ژاپن در قرن ششم میلادی ساخت معابدی در ابعاد بزرگ و با تکنیک های پیچیده در به کار بردن چوب رونق گرفت. تحت تأثیر دودمان تانگ و سوئیِ چین اولین پایتخت دائمی ژاپن در نارا بنا شد. خیابان های شطرنجی نارا بر اساس الگوی پایتخت باستانی چین (شانگ-آن) طراحی شده است.

  این پروژه (پروژه  پروژه پاورپوینت معماری ژاپن) علاوه بر درس مورد نظرتان برای درس معماری معاصر غرب و معماری جهان نیز مناسب می باشد.

  این پروژه شامل فایل پاورپوینت و ۲۴ اسلاید و در قالب فایل رایگان می باشد.

  موفق و موید باشید.