دانلود پروژه پاورپوینت سازه چادری

  پروژه پاورپوینت سازه چادری

  دانلود رایگان پروژه معماری-پاورپوینت معماری-ppt – مصالح ساختمانی – سازه چادری-ایستایی – پروژه استاتیک- پروژه پاورپوینت سازه- پروژه پاورپوینت سازه چادری-انواع سازه ها-پروژه پاورپوینت سازه کابلی

  پروژه پاورپوینت سازه چادری

    پروژه پاورپوینت سازه چادری آنچه در این پروژه خواهید خواند:

  • پروژه پاورپوینت سازه چادری

  • درباره سازه چادری

  • ویژگی سازه چادری

  • ویژگی محصولات

  • روش پیش تنیدگی

  • معماری پارچه ای

  پروژه پاورپوینت سازه چادری

  سازه‌های غشایی که سازه چادری یا سازه پارچه‌ای نیز نامیده می‌شود، زیرمجموعه‌ای از سازه‌های فضایی هستند و به دلیل سبکی، شفافیت و انعطاف در خلق فرم‌های زیبا و بدیع، گسترش روزافزونی در ساخت بناهایی با عملکردهای مختلف تجاری، اداری، ورزشی و… و یا به شکل سایه بان در فضاهای عمومی و شهری داشته‌اند.

  ویژگی‌های مذکور ارتباط مستقیم با خواص مواد سازنده غشاهای این نوع سازه‌ها دارد. ساخت و تولید مواد کامپوزیت از الیاف و پلیمرها با طیف وسیعی از خواص فیزیکی، مکانیکی و سازه‌ای امکانات متعددی را پیش روی طراحان قرار داده است. این مواد دارای تفاوت‌هایی در اندازه، وزن و خواصی نظیر مقاومت گسیختگی، مقاومت در برابر ترک خمشی، انتشار آتش، گسترش پارگی و همینطور درجه شفافیت، دوام و ضمانتی که کارخانه سازنده می‌دهد، می‌باشند؛ بنابر این شناخت این ویژگی‌ها و تفاوت‌ها جهت انتخاب ماده مناسب از سوی طراحان و مهندسین، امری ضروری می‌نماید.

  غشا ورقه‌ای نازک ازماده است که تنها دربرابر کشش مقاومت دارد و دربرابر فشاروخمش هیچ مقاومتی ندارد، پارچه را می‌توان بهترین نمونه ازغشاهاوسازه چادری نام برد. سازه چادری از دو جزء تشکیل شده است؛

  پارچه:پوسته کششی نازکی است که نیروی کششی را انتقال می‌دهد.

  عناصر فشاری:قوس‌ها و ستون‌ها که نیروی فشاری را انتقال می‌دهند. لبهٔ چادر همواره تمایل به لرزیدن درمقابل نیروهای باد وسایرنیروهارا دارد، به همین علت معمولاً لبه چادررابه صورت مقعر می‌سازند که همواره درکشش باقی بماند واز پارگی آن جلوگیری شود.

  این پروژه (پروژه  پروژه پاورپوینت سازه چادری) علاوه بر درس مورد نظرتان برای درس عناصر جزئیات و ایستایی نیز مناسب می باشد.

  این پروژه شامل فایل پاورپوینت و ۱۴ اسلاید و در قالب فایل رایگان می باشد.

  موفق و موید باشید.