دانلود پروژه رایگان پاورپوینت معبد آب

  دانلود پروژه رایگان پاورپوینت معبد آب

  دانلود پروژه رایگان پاورپوینت معبد آب – پاورپوینت معبد آب -دانلود رایگان پروژه معماری-پاورپوینت معماری-ppt – پروژه رایگان پاورپوینت معبد آب – معبد آب – معماری- دانلود دانلود پروژه رایگان پاورپوینت معبد آب – دانلود پروژه پروژه رایگان پاورپوینت معبد آب

  دانلود پروژه رایگان پاورپوینت معبد آب

  دانلود پروژه رایگان پاورپوینت معبد آب آنچه در این پروژه خواهید خواند:

  نظریات تادائو آندو

  معبد آب

  دانلود پروژه رایگان پاورپوینت معبد آب معبد آب، مجموعه ای از مفاهیم بودایی است که از میان نگاه انسان معاصر گذر کرده و نمود یافته. پیچیدگی،آمیختگی و مرزبندی بسیار پنهانی که میان سمبل های بودایی وجود دارد، در این جا دیده نمی شود.احجام در هم فرو می روند، اما از سیطره ی خود خارج نمی شوند و انزوای خود را حفظ می کنند. از کنار هم می گذرند و برای یکدیگر جا باز می کنند، اما با یکدیگر تداخل نمی کنند و این جایگاه و نحوه ی زندگی انسان امروزین است.

  کسی که برای اولین بار وارد این معبد می شود، هیچ پیش زمینه ای نسبت به داخل معبد نمی تواند داشته باشد و رنگ مایه سرد دیوارهای بتنی بر این مسئله دامن می زند. در داخل معبد چیزی که قالب است، رنگ سرخی است که بر همه چیز به جز مجسمه ی بودا در مرکز معبد، نشسته است. هنگامی که پرتوهای آفتاب درحال غروب به درون پنجره های تالار زیرزمین راه می یابند، فضای شنگرفی، رنگ قرمز درخشنده ای به خود میگیرد و فضایی بسیار فراتر از زندگی دنیوی ما بوجود می آورد.

  معبد آب تادائو آندو:

  تپه ای در جزیره آواجی با دیدی وسیع به خلیج اوزاکا محل قرارگیری “هومپوکوجی” معبد اصلی و جدید فرقه “شینگون بادیست” می باشد.
  سالن این معبد در داخل زمین زیر یک استخر بیضی شکل بزرگ پر از نیلوفرهای آبی قرار دارد. راه ورود به سالن پلکانی است که از روی سطح آب شروع می شود و به نظر می رسد که بازدید کنندگان را به زیر آب می کشد. این سالن از یک اتاق گرد با یک شبکه بندی از ستونهای چوبی تشکیل شده که درون محوطه ای مربع شکل قرار گرفته است. فضای داخلی سالن و ستون ها به رنگ قرمز است. این رنگ در پایان روز هنگامی که تابش قرمز غروب فضا را پر می کند و سایه های بلند ستون ها را به درون حجم زیر زمینی می اندازد به رنگ قرمز پر رنگ در می آید. طرح معبد رشته ای از تجربیاتی را که بر زندگی روزمره فائق آمده اند را خلق می کند.
  فکر می کنم تادائو آندو را نیز می توان یکی از پیروان مکتب ارگانیک نامید. مکتبی که کسانی مثل فرانک لوئید رایت و سانتیاگو کالاتراوا نیز هر کدام به نوعی پیرو فلسفه کاری آن بوده اند. چیزی که آندو را از آنها جدا می کند نگرش شرقی و مبانی نظری آن است و احترام به انسان و طبیعت پیرامون او.
  آندو مخاطب خود را با گذراندن از دیوارهای منحنی شکل و بلند به حوض بزرگی می رساند که راه ورود به اتاق اصلی از دل آن می گذرد. مقصد آخر اتاقی مربع شکل با ستونهای چوبی و رنگی قرمز است.
  این روند و مسیر حرکت را می توان از طور دیگر نیز بررسی کرد: تادائو آندو انسان تنها را پس از گذراندن از احساسات شخصی (دیوارهایی منحنی) به عقلانیت می رساند (اتاق مربع با رنگ قرمز) عقلانیتی که در سایه تفکر شرقی پی ریزی می شود. این مسیر از دل طبیعت شرقی می گذرد خاک (کف زمین دیوارها) باد (بین دیوارها) آب (حوض وسط) و نور (در تالار اصلی).
  آندو با آموزه های شرقی خود طعریفی دوباره از انسان طبیعت و معماری را در دنیای مدرن و صنعتی نشان می دهد.

  دانلود پروژه رایگان پاورپوینت معبد آب این پروژه (دانلود پروژه رایگان پاورپوینت معبد آب) علاوه بر درس مورد نظرتان برای دروس مربوطه نیز مناسب می باشد.

  این پروژه شامل فایل پاورپوینت ۱۳اسلاید می باشد.

  حجم:

  ۹۵۲ KB

  موفق و موید باشید.