طراحی سایبان مسیر پیاده

  طراحی سایبان مسیر پیاده

  پروژه  طراحی سایبان مسیر پیاده -پروژه معماری-طرح و معماری-پروژه کارشناسی معماری-طراحی خدماتی-پروژه طراحی سایبان مسیر پیاده-جزئیات معماری–مبلمان معماری-پروژهطراحی سایبان مسیر پیاده

  طراحی سایبان مسیر پیاده

    طراحی سایبان مسیر پیاده آنچه در این پروژه خواهید خواند:

  • طراحی سایبان مسیر پیاده

   طراحی سایبان مسیر پیاده اولین نمونه هاى سایبان با اهداف صرفاً کاربردى و تنها به جهت پوشاندن پنجره و سد نور شدید آفتاب مورد استفاده قرار مى گرفتند. این سایبان ها که اغلب از پارچه هاى نیمه شفاف مانند گاز دوخته مى شدند براى حفاظت از پرده هاى گران قیمت اصلى در برابر نور شدید آفتاب و جلوگیرى از رنگ پریدگى آنها بین پرده اصلى و پنجره نصب مى شدند. اگرچه دنبال کردن تاریخچه دقیق تغییرات و تکامل سایبان ها کارى مشکل است اما شواهد به جا مانده حاکى از وجود دو نوع سایبان متفاوت در قرن هفدهم است. یکى به شکل پرده اى ساده که با دو بند در بالا جمع شده و به صورت والانى در بالاى پنجره قرار مى گرفت و دیگرى یک پارچه چهارگوش ساده و هم اندازه با ابعاد پنجره که به تخته هاى چوبى متصل شده و در فرورفتگى قاب پنجره نصب مى شد.در قرن هجدهم فرم سایبان کمى پیچیده تر شد و در این زمان به تدریج سایبان نیز به نوبه خود جنبه زینتى یافت و در مدل هاى چین دار و والان مانند تحت عنوان پرده هاى مدل ایتالیایى که امروز با نام سایبان مدل اتریشى نامیده مى شود، مورد استفاده قرار گرفتند. در همین زمان مدل هاى ساده و کاربردى سایبان به یک غلتک فنردار مجهز شدند که بسیار شبیه به نمونه هاى غلتکى امروز این سایبان ها بودند.امروزه مدل هاى بسیار متنوعى از سایبان ها وجود دارند که مى توان از میان آنها سایبانى متناسب با هر نوع دکوراسیون و سلیقه اى یافت. مدل هاى گوناگون موجود، براى ما امکان استفاده از انواع بسیار مختلف پارچه ها را فراهم آورده اند. از سایبان هاى کلاسیک مدل رومى با پارچه سفید نخى تا سایبان هاى مدل اتریشى از پارچه هاى نفیس ابریشمى یا سایبان هاى پیلى دار از پارچه هاى رنگین و طرح دار با خطوط تا شده منظم و مرتب.

  این پروژه (پروژه  طراحی سایبان مسیر پیاده) علاوه بر درس مورد نظرتان برای درس طرح و معماری و طراحی فنی  نیز مناسب می باشد.

  این پروژه شامل چندین فایل autocad می باشد.

  موفق و موید باشید