پروژه مجموعه تجاری شهر

  پروژه مجموعه تجاری شهر

  پروژه مجموعه تجاری شهر-پروژه معماری-پروژه طرح معماری-پروژه کارشناسی معماری-پروژه طراحی-مجموعه تجاری شهر-پروژه مجموعه تجاری شهر-پروژه تجاری شهری

  پروژه مجموعه تجاری شهر پروژه مجموعه تجاری شهر پروژه مجموعه تجاری شهر پروژه مجموعه تجاری شهر

  پروژه مجموعه تجاری شهر آنچه در این پروژه خواهید خواند:

   

  پروژه مجموعه تجاری شهر

  • سایت پلان

  • پلان

  • نما

  • برش

  پروژه مجموعه تجاری شهر آنچه مراکز خرید، پاساژها و دیگر اماکن تجاری جدید رااز بازارها متمایز می کند نبود فضاها ومکان های غیر تجاری در این مراکز است .مطالعات جامعه شناسی و روان شناسی بسیاری در کشورها ی توسعه یافته در خصوص رفتار مراجعه کنندگان به مراکز خرید وپاساژها صورت گرفته است. نتیجه این مطالعات بیانگر این موضوع است که بسیاری از مراجعه کنندگان اساسا برای خرید کردن به این گونه مراکز مراجعه نمی کنند و انگیزه ها و اهداف متفاوتی برای استفاده از چنین فضاهایی برای مراجه کنندگان وجود دارد.

  پروژه مجموعه تجاری شهر معماران وشهرسازان به عنوان تولیدکنندگان فضا نیازمند توجه به خواسته ها و انگیزه ها ی مصرف کنندگان نهایی فضااز جمله مسائلی است که آشنایی معماران با ان  می تواند معماران را درطراحی فضاهای خلاقانه یاری رساند.

  پروژه مجموعه تجاری شهرتغییر ماهیت تجاری فضاهای مراکز خرید وپاساژها از کارکرد صرف تجاری به مراکز تجاری تفریحی و ایجاد فضاهایی برای اوقات فراغت و تفریح در این گونه مراکز از سالیان گذشته در کشورهای توسعه یافته رواج یافته است درچند سال اخیر نیز در کشور ما رایج شده است بسیاری از مراکز تجاری به ویژه آنهایی که از نظر موقیعت دسترسی درمجاورت محلات مسکونی وپر ازدحام واقع نشده اند با ایجاد فضاها ومکان هایی برای اوقات فراغت واستراحت مراجعه کنندگان نیازهای یک جامعه مدرن  شهری را مد نظر قرار داده اند.

  لذا در مجموعه تجاری شهر با توجه به این موضوع یک مجتمع تجاری تفریحی طراحی شود که علاوه برتامین نیازهای ساکنان آن منطقه وکم کردن سفرهای درون شهری برای شهروندان آن ناحیه فضایی تفریحی را نیز برای مراجعه کنندگان فراهم آورد.

  این پروژه (پروژه مجموعه تجاری شهر) علاوه بر درس مورد نظرتان برای درس طرح معماری نیز مناسب می باشد.

   

  این پروژه شامل یک فایل اتوکد می باشد.

   

  موفق و موید باشید.