پاورپوینت تحلیل ویلا ساوا و ویلا E.1027

  دانلود پاورپوینت تحلیل ویلا ساوا و ویلا E.1027

  دانلود پاورپوینت تحلیل ویلا ساوا و ویلا E.1027 – دانلود پاورپوینت تحلیل ویلا – پاورپوینت تحلیل ویلا – تحلیل ویلا – دانلود پاورپوینت تحلیل – ویلا ساوا – نحلیل ویلاهای معروف

  تحلیل ویلا

  مقدمه ای از لوکوربوزیه

  لوکوربوزیه که بیش از ۵۰ سال احتمالاً پیش از هر معمار دیگری در عرصه معماری مدرن می‌درخشید، در آغاز جوانی پس از اتمام یک مدرسه حرفه‌ای به معماری روی آورد و در عمر هفتاد و چند ساله خود دمی از معماری غفلت نکرد و با اینکه هرگز آموزش رسمی از هیچ معماری نگرفت، خود معلم و راهبر صدها معمار در اقصی نقاط جهان از ژاپن و هند گرفته تا آن سوی دیگر جهان یعنی برزیل شد.
  علیرغم انتقاداتی که در سالهای اخیر از لوکوربوزیه شده است، تنها لوکوربوزیه و معدود دیگری از این هنرمندان بودند که با خلاقیت واقعی و تلاشی مستمر ایده‌ها و ایده‌آل‌های انسان‌دوستانه و صحیحی را به منظور هرچه بهتر ساختن محیط‌های انسانی اشاعه دادند؛ اما با این حال، کسانی هستند که از کار لوکوربوزیه ایراد بگیرند. به طور مثال، ایرادی که ونتوری به لوکوربوزیه می‌گیرد این است که وی معماری را بس ساده گرفته و صرفاً به فرم‌های اصلی مانند مکعب و مخروط و استوانه توجه داشته است.
  از نمونه‌های آثار لوکوربوزیه، می‌توان به ویلاشواب، ویلا درواگرسون، ویلا لاروش، ویلا ایستاین، ویلا شودان و خوابگاه‌های دانشجویان سوئیس اشاره کرد.
  تأثیر وی بر معماری مدرن پایدار است و گاه حتی در آثار معمارانی که به ظاهر او را رد می‌کنند یا در جستجوی مفر‌هایی تازه برای معماری مدرن‌اند، باقی است.
  وی در زمان خودش از جدیدترین و خاص‌ترین متریال‌ها استفاده کرد که زیاد معمول نبود و دو عنصر مهم و تأثیرگذار در معماری او، نور و زمان بودند. او همواره از سهم عمده‌ی این دو عنصر مهم و تأثیرگذار در معماری و در ساختمان‌های باستانی به نیکی یاد می‌کرد.
  لوکوربوزیه همچنین در ارتباط با محدوده‌ی مشخص از زمان، پیش از آنکه حضور نور معنا و جلوه‌ی متعادل‌تری در ترکیب‌بندی بصری خود ارائه دهد، این‌چنین می‌نویسد: به تصویر درآمدن محور در محیط پیرامون آثار معماری شاید مظهری از اولین اندیشه انسانی باشد. این نکته اولین رفتار انسان را در طبیعت نشان خواهد داد. کودکان نیز به صورت ذاتی در امتداد محور پیشروی خود حرکت خواهند کرد.

  آنچه در این پروژه خواهید دید

  •  بیوگرافی معماران
  • تحلیل کلیه قسمت های ویلا ساوا
  • تحلیل کلیه قسمت های ویلا E.1027