دانلود فایل شگفت انگیز ترین موزه های جهان

  دانلود فایل شگفت انگیز ترین موزه های جهان

  دانلود رایگان پروژه معماری-مطالعات موزه-word– معماری – تحلیل موزه  های جهان-تحلیل معماری– هنر و فرهنگ- پروژه تحلیل- دانلود فایل شگفت انگیز ترین موزه های جهان-دانلود پاورپوینت موزه-پاورپوینت موزه-انواع موزه-هنر-تاریخچه موزه

  دانلود فایل شگفت انگیز ترین موزه های جهان

    دانلود فایل شگفت انگیز ترین موزه های جهانآنچه در این پروژه خواهید خواند:

  • دانلود فایل شگفت انگیز ترین موزه های جهان

  دانلود فایل شگفت انگیز ترین موزه های جهان

  نکاتی در باب معماری موزه

  ۱) هر فعالیتی که مخاطب در موزه انجام می دهد نیاز به فضایی برای فعالیت متضاد آن دارد تا احساس خستگی در مخاطب از بین برود.

  ۲) سلسله مراتب به جا و مناسب فضای استراحت کوتاه مدت، بازده موزه را بالا برده و شوق بازدیدکننده را برای ماندن و دیدن افزایش می دهد.

  ۳) چون در موزه دیدن از نزدیک اتفاق می افتد، برای رفع خستگی نیاز به دیدن دور دست احساس می شود و به تبع آن توجه به چشم اندازهی اطراف، آزاد و بازگذاشتن مسیر دید چشم اندازهای اطراف و ارتباط بصری این چشم اندازها با تالارهای نمایش اشیاء از اهمیت خاصی برخوردار می شود.

  ۴) محل فعالیت انسان نیاز به فضای باز و ارتباط مستقیم با نور طبیعی، و محل نمایش اشیاء نیاز به نور مصنوعی و قابل کنترل دارد. معماری فضای نمایش باید پاسخی به همراهی این فعالیت ها و نیازهای متضاد باشد.

  ۵) معماری موزه باید به گونه ای باشد که هم رسالت اجتماعی آن – ارتباط مستقیم با مخاطب- لحاظ شود و هم مسائل امنیتی و حفاظتی رعایت گردد.

  ۶) هنر طراح در طراحی موزه، همنشینی مناسب فعالیت های متضاد خواهد بود.

  ۷) باید توجه کرد که موزه و ساختمان آن وسیله نمایش اشیاء است و نه اشیاء وسیله نمایش ساختمان موزه.

  ۸) ویژگی های معماری موزه باید منطبق بر روابط هماهنگ فضا، نور و آثار باشد.

  ۹) معماری موزه باید قابل تطبیق با مساله غرفه بندی و دسته بندی اشیاء بوده و بر آن تاکید کند.

  ۱۰) در عرصه نمایش، هیچ فضایی را نمی توان مطلقا ارتباطی دانست. کوچکترین سطح موزه نیز باید در خدمت ارائه اطلاعات و نمایش آثار برای مخاطب باشد.

  این پروژه (پروژه  دانلود فایل شگفت انگیز ترین موزه های جهان) علاوه بر درس مورد نظرتان برای درس طرح و معماری و طرح نهایی معماری نیز مناسب می باشد.

  این پروژه شامل فایل  word  و ۱۸ صفحه و در قالب فایل رایگان می باشد.

  موفق و موید باشید.