پروژه پاورپوینت مینیمالیسم

  پروژه پاورپوینت مینیمالیسم:

  پروژه معماری-پروژه پاورپوینت مینیمالیسم 

  پروژه پاورپوینت مینیمالیسم

  پروژه پاورپوینت مینیمالیسم آنچه در این پروژه خواهید خواند:

  • مقدمه
  • مینیمال چیست؟
  • موسیقی مینیمال
  • ادبیات مینیمال

  کمینه‌گرایی را می‌توان زاییده هنرمندان روس دوره پس از انقلاب اکتبر روسیه دانست که ساختارگرا بودند و به خلاصه‌نمایی و اشکال هندسی گرایش داشتند. مانند مالویچ با اثر «سفید روی سفید»ش. تجربیات هنرمندان روسیه در دهه ۱۹۵۰ و ۶۰ بر هنرمندان اروپا و امریکا مانند مجموعه تابلوهای تماماً سفید رابرت راشنبرگ جوان و کارهای تک‌رنگ ایو کلین، و سری آکروم پیرو مانتزونی اثر گذاشت.

  مکتب مینیمالیسم بعد از جنگ جهانی دوم در هنر غربی به رسمیت شناخته شد، بخصوص در آثار هنری و تصویری آمریکا در اواخر دهه ۶۰ و اوایل دهه ۷۰٫ مینیمالیسم در مدرنیسم ریشه دارد و اغلب به عنوان عکس العملی دربرابر اکسپرسیونیسم انتزاعی تفسیر می شود که پلی به سمت پست مدرن می زند.

  تجلی مینیمالیزم در معماری و در کلیه هنرها،احتمالا به جنبش فن و هنر،که از بی نظمی های ویکتورین دوری می جویدباز می گردد. ویلیام موریس یکی از بانیان اساس این تفکر و بنیانگذار اصول مدرنیستها و هوادار صداقت و صراحت در بکاربردن مصالح و سازه،فن اجرای ساختمان را یک عمل تمام عیارهنری می بیند.امروزه مسجل است که مینیمالیسم از فلسفه فکری و معماری میس ون دروهه و تمایل وی به کاهش تزیینات در کار نشات گرفته است.میس فضا را همچون جریانی آزاد و مطبوع در بین توده داخلی بنا و همچنین داخل و خارج هدایت می کند.تمایل میس نه تنها کاستن جزییات بلکه پیوند میان معماری و طبیعت نیز بوده است.می توان گفت که شیشه مهمترین ماده برای مدرنیستهای اولیه به حساب می امد که پیوندی غیر مترقبه بین درون و برون ایجاد می کرد.

  تنوعی که در ارائه این تنزل اجزا و حساسیت به کوچک سازی توسط معماران مختلف ارائه می شود عموما وجه مشابهی دارند که سعی کرده اند وقوف به طبیعت را افزایش دهند.تادائو آندو،آنتونی پرداک،جان پاوسون،آلبرتو کامپو و… تنها مثالهایی از عده بیشماری هستند که می خواهند موازنه و تلفیق بین معماری و طبیعت را از طریق سادگی فرم،سطح و جزییات به وجود آورند. عبارتless is more  به معنای کمتر بیشتر است، برای مدرنیستها یک کانسپت و مفهوم تعریف شده و مشخص است که همواره در پی کم کردن جزییات ناخواسته اند. هدف مینیمالیست ها در طراحی،نمایش جوهره ذاتی جز و کل هر چیز است. خواه قسمتی از قاشق و چنگال باشد و خواه فضای گالری یا یک خانه.

  این پروژه(مینیمالیسم)علاوه بر تحقیق مورد نظرتان, برای درس مبانی نظری معماری و معماری معاصر موثر است.

   

  این پروژه شامل ۱۲ اسلاید و حجم ۱٫۴۴ مگابایت می باشد.

   

  موفق باشید

   

   

   

   

   

  4500 تومان – خرید