پروژه پاورپوینت معماری بین النهرین

  پروژه پاورپوینت معماری بین النهرین

  دانلود رایگان پروژه معماری-پاورپوینت معماری-ppt – معماری جهان – معماری بین النهرین-معماری سومری ها- معماری آکدی ها- معمار کلدانی ها- پروژه پاورپوینت معماری بین النهرین-معماری آشوری ها-پاورپوینت معماری جهان-پاورپوینت معماری معاصر غرب

  معماری بین النهرین

    پروژه پاورپوینت معماری بین النهرین آنچه در این پروژه خواهید خواند:

  • پروژه پاورپوینت معماری بین النهرین

  • سرزمین بین النهرین

  • تمدن سومری – هزاره چهارم ق.م.

  • تمدن اکد – ۲۳۰۰ ق.م.

  • تمدن بابل کهن

  • تمدن آشور – ۸۰۰ق.م.

  • تمدن کلدانی(بابل جدید)

  پروژه پاورپوینت معماری بین النهرین

  بین النهرین در خاور نزدیک بین رودخانه های دجله و فرات قرار دارد. از جنوب به خلیج فارس متصل بوده و از شمال تا دریای سیاه و کوه های ارمنستان امتداد دارد. از شرق به رشته کوه های زاگرس و تمدن ایلام در جنوب غربی ایران متصل بوده و از غرب نیز تا دریای مدیترانه و مصر امتداد داشته است، ولی سرزمین اصلی تمدن بین النهرین و مرکزیت عمده ی این تمدن مابین رودخانه های دجله و فرات که هر دو از کوه های ترکیه سرچشمه می گیرند قرار داشته است. این منطقه با آب و هوای شمالی سردسیر و کوهستانی و نواحی جنوبی گرمسیر و باتلاقی است.

  همان طور که در نقشه ملاحظه می کنید خاور نزدیک به خاطر عدم وجود مرزهای طبیعی هیچ گونه حکومت ثابت و مرکزی نداشته و به وسیله ی «دولت شهرها» و به طور موقت و ناپایدار اداره می شد.

  از خصوصیات دیگر و مهم سیاسی – اجتماعی – اقتصادی و فرهنگی بین النهرین می توان بدین موارد اشاره نمود:

  ۱) پیدا شدن اولین و بهترین آثار کشاورزی نظام یافته که نشانه ای از زندگی گروهی و اجتماعی است.

  ۲) ابزار سازی و دانش استفاده از فلزات که نشانگر بنیان اقتصادی قوی و توان فنی بالای این جوامع است.

  ۳) ابداع شدن خط در این منطقه که می توان گفت جزء مهم ترین اختراعات بشریت است. این اختراع توسط سومریان و بین سال های ۳۵۰۰ تا ۳۳۴۰ ق.م و صدها سال زودتر از مصر اتفاق افتاد که به «آغاز خط نویسی» شهرت دارد.

  این پروژه (پروژه  پروژه پاورپوینت معماری بین النهرین) علاوه بر درس مورد نظرتان برای درس معماری معاصر غرب نیز مناسب می باشد.

  این پروژه شامل فایل پاورپوینت و ۱۵ اسلاید و در قالب پروژه رایگان می باشد.

  موفق و موید باشید.