پروژه پاورپوینت معماری بیونیک و طبیعت

  پروژه پاورپوینت معماری بیونیک و طبیعت :

  پروژه پاورپوینت معماری بیونیک و طبیعت – پاورپوینت معماری بیونیک و طبیعت -دانلود رایگان پروژه معماری-پاورپوینت معماری-ppt – پروژه رایگان پاورپوینت معماری بیونیک و طبیعت –بیونیک- معماری-طبیعت- دانلود دانلود پروژه رایگان پاورپوینت معماری بیونیک و طبیعت – دانلود پروژه پروژه رایگان پاورپوینت معماری بیونیک و طبیعت- پروژه پاورپوینت معماری بیونیک و طبیعت-پروژه پاورپوینت معماری بیونیک

  پروژه پاورپوینت معماری بیونیک و طبیعت

  پروژه پاورپوینت معماری بیونیک و طبیعت آنچه در این پروژه خواهید خواند:

  ساختاربدن انسان

  ساختار حیوانات

  ساختار درخت

  ساختار گل

  معماری بیونیک

  معماری و طبیعت

  محدوده معماری بیونیک

  پروژه پاورپوینت معماری بیونیک و طبیعت در این پروژه ابتدا چکیده سپس به مثال هایی درمورد الهام از طبیعت و استفاده از آن در ساخت و طراحی وسایل مورد نیاز خود و سپس بیونیک و معماری بیونیک شرح داده می شود. در ادامه نیز به تاریخچه ای در این زمینه و ذکر ساختمان هایی که معماران در ساخت آنها از معماری بیونیک استفاده کرده اند اشاره خواهد شد.

  پروژه پاورپوینت معماری بیونیک

  معماری بیونیک چیست؟

  موریانه ها خانه های خود را در بیابان ها در هوایی بسیار گرم می سازند و تلاش می کنند با کندن راه هایی پیچیده در خاک ، سیستم گرمایی و تهویه داخل لانه های خود را خنک و متعادل نگه دارند.

  بیونیک ومعماری بیونیک علمی است که به الهام یابی فنی از ساختمانها ، رفتارها و ارتباطات گوناگون عالم جانداران می پردازد.

  آغاز معماری بیونیک:

  قرنهاست که بشر در رابطه تنگاتنگ با طبیعت به سر برده و برای تولید مایحتاج خود از آن الهام میگیرد.

  لئوناردو داوینچی ، نابغه عصر رنسانس ، یکی از اولین کسانی بود که برای ساخت ماشین پرواز دانشهای « بیولوژی » و « فنی » زمان خود را درآمیخت و برای حل مسائل فنی زمانش به جستجو و تحقیق در ساختار جانداران پرداخت . امروز پانصد سال پس از داوینچی مهندسان رشته های مختلف برای ایجاد ارتباط بین قوانین علوم فنی با دنیای جانداران تلاشی مشابه دارند ارتباطی که با آغاز قرن بیست و یکم و رشد روزافزون رایانه ها جایگاه خاص یافته و دنیای اندیشه های معماری را نیز تحت تأثیر قرار داده است .

  حجم زیاد مقالات ، سخنرانی ها ، مباحث نظری ارائه شده در چند سال گذشته تأیید بر این مدعاست . یکی از سردمداران به نام این جریان « گرگ لین » متولد ۱۹۶۴ ، معمار و نظریه پرداز آمریکایی است.

  یکی از اولین موارد استفاده از آفرینش های طبیعی را برای نوآوری در معماری در ابتدای نیمه دوم قرن نوزدهم مشاهده می کنیم . متخصصان انگلیسی در سال ۱۸۴۶ برای نخستین بار موفق به پرورش نوعی نیلوفر آبی عظم در اروپا شدند که قطر برگ های آن به دو متر می رسید . پاکستون ، معمار انگلیسی تبار ، با دیدن استحکام برگ های .این نیلوفر آبی به مطالعه قفسه بندی مدور و ساختار شعاعی این گل پرداخت . حاصل این تفحص ابداء ساختار جدیدی برای سقف سبک شیشه ای در معماری بود که در قصر کریستال نمایشگاه جهانی لندن در سال۱۸۵۱عرضه و موفق به جلب نظر منتقدان شد .

  خصوصیات معماری طبیعت الگو

  به طور کلی از عوامل مهمی که در طبیعت وجود دارد وانسان برای ساخت بناهای خود از آنها استفاده کرده است ، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  ۱)  پوسته یا جلد

  ۲)   ساختار

  ۳)  آراستن

  ۴)  انرژی

  پروژه پاورپوینت معماری بیونیک و طبیعت (پروژه پاورپوینت معماری بیونیک و طبیعت) علاوه بر درس مورد نظرتان برای دروس دیگر نیز مناسب می باشد.

  این پروژه شامل فایل پاورپوینت ۳۰اسلاید می باشد.

  حجم : ۵٫۶۵ MB

  موفق و موید باشید.