پروژه پاورپوینت گلخانه

  پروژه پاورپوینت گلخانه:

  پروژه معماری- پروژه پاورپوینت گلخانه

  پروژه پاورپوینت گلخانه

  پروژه پاورپوینت گلخانه  آنچه در این پروژه خواهید خواند:

  • تعریف گلخانه
  • تقسیم بندی انواع گلخانه
  • تقسیم بندی بر اساس شکل ظاهری
  • تقسیم بندی بر اساس دما
  • ابعاد گلخانه

  هواکش‌‌های گلخانه‌:
  برای تهویه گلخانه دریچه‌هایی در جوانب یا در سقف گلخانه درست می‌کنند که با دست یا به طور خودکار با استفاده از ترموستات و موتورهای برقی، باز و بسته می‌‌شوند.
  پوشش شفاف گلخانه‌:
  از آنجایی که عبور نور از شیشه به راحتی صورت می‌گیرد، برای پوشش گلخانه به میزان زیادی از شیشه استفاده میشود تا گیاهان درون گلخانه از نور خورشید بیشترین استفاده را بنمایند. امروزه برای پوشش، از پلاستیک نیز استفاده می‌گردد. مهم‌ترین مواد پلاستیکی برای پوشش گلخانه عبارتند از پلی‌اتیلن یا پلاستیک معمولی که نور را به نسبت خوب عبور می‌دهد اما دوام آن کم است، پلی‌واینیل کلرید که دوام آن بیشتر از پلی اتیلن است، پلی‌استر که به اندازه شیشه از خود نور عبور می‌د‌هد، شفاف هم باقی می‌ماند اما خیلی گران است و سرانجام فایبرگلاس که دوام زیادی دارد و چندین سال می توان از آن استفاده کرد ولی به تدریج در عرض چند سال، شفافیت آن کم می‌شود و از همه انواع پلاستیک گران‌تر است.

  چارچوب گلخانه‌:
  استخوان‌بندی گلخانه از مجموعه پایه‌هایی که به فاصله حدود ۳ متر از یکدیگر قرار دارند، و تیرهای سقف تشکیل شده است. در پیرامون گلخانه دیواره‌آی به ارتفاع ۶۰ تا ۹۰ سانتیمتر قرار دارد که از آجر یا سیمان ساخته شده است. سقف گلخانه باید دارای لبه‌هایی باشد که از ریزش آب باران روی بدنه گلخانه جلوگیری کند.

  این پروژه(پروژه پاورپوینت گلخانه)علاوه بر تحقیق مورد نظرتان, برای درس طرح و معماری موثر است.

   

  این پروژه شامل ۲۸ اسلاید می باشد.

   

  موفق باشید

   

   

   

  پاورپوینت معماری, پروژه پاورپوینت گلخانه, انواع گلخانه, ابعاد گلخانه ,هواکش گلخانه, پاورپوینت معماری , طرح و معماری , تحلیل گلخانه, دما و گلخانه  , پاورپوینت معماری