پاورپوینت مجتمع تجاری – تفریحی الماس شرق مشهد

  پاور پوینت مجتمع تجاری – تفریحی الماس شرق مشهد

  Powerpoint Commercial – Amusement Center of East Diamond Mashhad
  پاور پوینت مجتمع تجاری – تفریحی الماس شرق مشهد

  این پاورپوینت شامل عکس هایی از :

  • ایده
  • موقعیت در شهر
  • ورودی ها
  • کاربری درپلان
  • نماهای خارجی
  • نماهای داخلی
  • سازه
  • برش  و شامل 44 اسلاید میباشد .

  پاور پوینت مجتمع تجاری – تفریحی الماس شرق مشهد مقدس : 

  مجتمع تجاری الماس شرق در مشهد، در منطقه تجاری گردشگری سپاد خراسان واقع شده‌است. در این منطقه بازارهای بزرگ کاوه و خیام نیز واقع شده‌است.

  زیربنای مجتمع تجاری معادل ۸۵۰۰۰ متر مربع است و شامل ۱۲۳۸ باب واحد تجاری، یک کافی شاپ، یک رستوران فست فود، شهربازی، آب‌نما جامپینگ، سالن نمازخانه و سالن اجتماعات، پارکینگ طبقاتی، مجموعه‌های اداری مرتبط، بازار چینی‌ها، نمایندگی‌های معتبر لوازم خانگی و پوشاک مارک، ۵ بانک رسمی و آژانس‌های هواپیمایی و … می‌باشد.

  این بازار بزرگ در شش طبقه واقع شده‌است که نمایی از معماری مدرن و اسلامی را به نمایش گذاشته‌است. این بازار به فروش لوازم خانگی، البسه و پوشاک، لوازم صوتی و تصویری اختصاص دارد. در این مجتمع شبکه بیسیم – وای فای – عمومی وجود دارد.

  این مجتمع توسط خلیل سهرابیان طراحی و اجرا شده است.

  از امتیازات مجتمع الماس شرق داشتن بزرگ‌ترین شهربازی مشهد مقدس به نام سرزمین عجایب است. فضایی بزرگ که برای تفریح و بازی کودکان تعبیه شده است. علاوه بر این در این مرکز یک سینمای 5 بعدی مجهز به صندلی‌های هوشمند و متحرک و هیجان انگیز و نیز سیستم پیشرفته صوتی وجود دارد. شهر دریایی نام آکواریوم بسیار زیبایی است که گونه‌های متنوعی از آبزیان در آن دیده می‌شود. از ویژگی‌های متمایز معماری مجتمع الماس شرق گنبدی به قطر 50 متر شبیه الماسی تراشیده شده است که جلوه‌ی خاصی به نمای بیرونی مرکز بخشیده است. این مرکز دارای تسهیلاتی مانند رستوران، بازار چند منظوره، مراکز بانکی، آژانس‌های هواپیمایی، مرکز فوریت‌های پزشکی و پارکینگ طبقاتی می‌باشد.

  نوع نماسازی و پوشش سقف: با تلفـیق سبکهای سنـتـی و مــدرن بــه صــورت تــرکـیــبی شــیشــه،سنگ بایرامیکس و الکوباند می باشد.

  نوع سازه: سازه این مجتمع به صورت ترکیبی از بتن و فلز اجرا گردیده است.

  مدت زمان اجرا: بیش از 40 ماه شمسی

  تاسیسات ساختمانی:
  سیستم تامین سرمایش و گرمایش واحدهای تجاری: فن کویل سقفی
  سیستم تامین سرمایش و گرمایش فضاهای عمومی: تهویه مطبوع (هوا ساز)
  سیستم تولید سرمایش و گرمایش: چیلر جذبی شعله مستقیم