پاورپوینت تحلیل موزه هنر کیمبل

  پاور پوینت تحلیل موزه هنر کیمبل

  پاور پوینت تحلیل موزه هنر کیمبل

  این پروژه شامل ۳۳ متن همراه با عکس اسلاید میباشد.

   معرفی معمار

  لویی کان در ۲۰ فوریه ۱۹۰۱  در جزیره اوزل واقع در استونی متولد می شود.

  خانواده او در سال ۱۹۰۵ به ایالت متحده آمریکا مهاجرت می کنند و او در ۱۷ ماه مارس ۱۹۷۴ به علت حمله قلبی، دار فانی را وداع می گوید. مرگ او در ایستگاه فیلادلفیا در شهر نیویورک هنگام بازگشت از مسافرت هندوستان اتفاق افتاد. او یک زندگی پر ماجرا را گذرانده است.

   

  تاریخچه موزه هنر کیمبل

  درسال ۱۹۳۱ کی کیمبل، بیزینسمن و موسس یک شرکت صنایع غذایی به همراه همسرش ولما اولین اثر هنری که یک نقاشی بود را خریدند. این زوج، پنج سال بعد به همراه خواهر کی و شوهرش بنیاد هنری کیمبل را بنا نهادند. کلکسیون به سرعت وسعت یافت و در سال ۱۹۴۸ در کتابخانه عمومی شهر فورت ورث که تنها مکان موجود در شهر برای این‌گونه اتفاقات بود به نمایش گذاشته شد. از آن موقع ایده داشتن یک فضای نمایشگاهی خوب زده شد. در سال ۱۹۶۴ پس از مرگ کی کیمبل و بر حسب تمایلات او برای یک موزه شهرداری فورت ورث مکانی در پارک ویل راجر مموریال را به موزه اختصاص داد که موزه مدرن فورت ورث و موزه آمون کارتر در آن قرار داشت. ریچارد اف براون یکی از موثرترین و بهترین مدیران موزه در امریکا و مدیر وقت موزه کانتی در لس آنجلس به عنوان مدیر این موزه انتخاب شد و او لویی کان را به عنوان طراح این موزه انتخاب کرد. طراحی این موزه در سال ۱۹۶۷ آغاز شد و در سال ۱۹۷۲۲ به اتمام رسید .

  نورگیری موزه 

  لوئی کان در موزه هنر کیمبل به دلیل حساسیتش نسبت به نور در طراحی به شاعر نور پرداز معروف شده است این موزه چکیده تمام طراحیهای خوب نور پردازی میباشد.
  از قدیم نور پردازی موزه های هنری با شک و   تردید همراه بوده است زیرا اشعه ماورائ بنفش   موجود در نور خورشید تاثیر مخرب بر عناصر   موجود در آن بخصوص در نقاشیها دارد ، کان   برای این کار ملایمترین نور را انتخاب کرد که   اولا” تاثیر مخرب نداشته باشد و دوما” در   صورت وجود به کمترین مقدار باشد.