مجتمع مسکونی شوشتر نو

  مجتمع مسکونی شوشتر نو

  دانلود پاورپینت مجتمع مسکونی شوشتر نو

  shoshtarno

  دانلود پاورپینت مجتمع  مسکونی شوشتر نو

  توضیحاتی در رابطه با  پاورپوینت مجتمع  مسکونی شوشتر نو:
  تعداد برگ :۱۶ اسلاید

  فهرست مطالب پاورپوینت موجود در فایل :

  موقعیت سایت

  بافت مجموعه

  دسترسی

  فضای پرو خالی

  فضای سبز

   

  بخشی از آنچه در این پاورپوینت میخوانید:

  شهرک شوشتر در سال ۱۹۸۸ میلادی جایزه آقا محمد خان را دریافت کرد و در نمایشگاه بی ینال ونیز و سپس در پاریس به نمایش گذاشته شد.

  • در این شهر واحد های مسکونی حول بازار مرکزی که بصورت خطی است قرار گرفته اند.که در راستای آن مدرسه حمام و مسجد وجود دارد و در مجموع بافت متراکمی را با ستون فقراتی از عملکرد های تجاری – خدماتی تشکیل می دهند.
  • الگوی اصلی همان بافت قدیم شوشتر.بافت ارگانیک و نورگیری های مرکزی
  • ۸۵% بافت مسکونی بصورت ۱ طبقه طراحی شده و باقی ۲ طبقه اند که بصورت جفت جفت و پشت بهم قرار گرفته اند.
  • واحدها ۲ اتاقه تا ۶ اتاقه اند که دور حیاط مرکزی چرخیده اند.

   

  شهر شوشترنو, در همسایگی شهر شوشتر, با هدف بهبود وضعیت اقتصادی و گسترش شهر شوشتر در حدود سه دهه قبل طراحی و ساخته شد. در واقع عملکرد اصلی این شهرک, اسکان کارگران شرکت کشت و صنعت کارون, و طراحی فضاها و عملکرد های خدماتی عمومی مورد نیاز آنها بود.برای طراحی این شهرک, الگوی شهر های منطقه همچون شوشتر و دزفول مورد مطالعه قرار گرفت.طراح شهرک کامران دیبا از الگوهای بومی معماری مسکونی,موتیوهای معماری و تکنیک های اقلیمی به خوبی استفاده کرده است . در این پروژه به نقد و بررسی شهرک شوشتر می پردازیم و با تجزیه و تحلیل تمامی عناصر به واکاوی این مجموعه از ابعاد مختلف می پردازیم،ضمن اینکه تمامی پلان ها و تصاویر مرتبط ضمیمه گشته اند . این پروژه در قالب یک فایل پاورپوینت تقدیم حضور شما عزیزان می گردد .