جزییات اجرایی آبرو میانی بام

  جزییات اجرایی آبرو میانی بام:

  پروژه معماری- جزییات اجرایی آبرو میانی بام -جزئیات عمران-جزئیات معماری-دتایل های عناصر جزئیات-دیتیل های کاربردی-بام-پشت بام-عایق کاری بام-انواع آبرو-دتایل معماری چیست؟

  جزییات اجرایی آبرو میانی بام

  جزییات اجرایی آبرو میانی بام آنچه در این پروژه خواهید دید:

  • جزییات فارسی اجرایی آبرو میانی بام

  قبل از عایق کاری باید خصوصیات بام از لحاظ سطح، تعداد لوله های بخاری، فاضل آب و هواکش که در نقشه ساختمان مشخص گردیده است در نظر گرفته شود و بر مبنای آن زیرسازی – شیب و جهت آن تعداد لایه و نوع پوشش به طریق زیر طرح ریزی شود.

  الف – زیرسازی – زیرسازی بام باید به اندازه کافی محکم باشد چنانکه از وارد شدن وزن قابل توجهی بر آن تغییر مکان ندهد. از اینرو باید از پوکه با سیمان و یا سیمان اسفنجی که سبک و محکم است استفاده شود و روی آن با قشری صاف از ملات ماسه سیمان پوشیده شود (یک قسمت سیمان و چهار قسمت ماسه) در مواردی که زیر عایق کاری اسفالت شود احتیاج به استفاده از سیمان نخواهد بود.

  ب – شیب – ایجاد شیب برای روان شدن آب باران به داخل فاصل آب است که حداکثر تا  ۱۰درجه (در نقاط بارانی حداکثر شیب باید بکار برده شود) شیب می رسد.

  ج – تعداد لایه – تعداد لایه ها بستگی به نوع پوشش – شرایط جوی و نوع استفاده از عایق دارد چنانکه بتوان مثلا علاوه بر ایجاد مانعی در مقابل نفوذ آب  و رطوبت در تابستان نیز از آن به عنوان مهتابی (تراس) استفاده کرد در صورتی مفروش بودن با سیمان مسلمأ هر چه تعداد لایه های عایق بیشتر باشد مقاومت زیادتری خواهد داشت و در اثر فشار و شرایط دیگر ترک پیدا نمی کند و در صورت استفاده از اسفالت می توان از تعداد کمتری از لایه های عایق استفاده کرد.

  بدین ترتیب سه لایه برای اسفالت و چهار لایه برای فرش سیمانی باید بکار برده شود.

  د – نوع پوش – پوشش آخری ممکن اسفالت و یا فرش سیمانی باشد که به ترتیب باید به صورت زیر صورت گیرد:

  – ۱از اسفالت پس از اتمام عایق کاری باید استفاده شود.

  شن و ماسه برای اسفالت باید تا  ۱۲۰درجه سانتیگراد در هوای سرد و ۶۰  درجه سانتیگراد در هوای گرم حرارت داده شود.

  نوع قیر برای این کار باید در هوای سرد و معمولی  ۸۵/۱۰۰و در هوای گرم  ۶۰/۷۰باشد.

  – ۲فرش – پس از عمل عایق کاری و گستردن لایه ای از ماسه نرم و حفظ شیب و جهت آن باید فرش سیمانی را طبق معمول بکار برد.

   

  از این پروژه (جزییات اجرایی آبرو میانی بام) میتوانید علاوه بر تحقیق مورد نظرتان برای درس طراحی فنی و عناصر جزئیات استفاده نمائید.

  این پروژه شامل یک فایل فشرده به حجم ۱٫۲۲MBمی باشد.

   

  موفق باشید.