دانلود پروژه اتوکد طراحی پارک

  دانلود پروژه اتوکد طراحی پارک:

  دانلود پروژه اتوکد طراحی پارک-فایل اتوکد اتوکد طراحی پارک-پروژه معماری-پروژه-پروژه کارشناسی معماری-فایل فایل اتوکد طراحی پارک-فایل فایل اتوکد طراحی پارک- فایل اتوکد اتوکد طراحی پارک

  دانلود پروژه اتوکد طراحی پارک

  دانلود پروژه اتوکد طراحی پارک آنچه در این پروژه خواهید دید:

  دانلود پروژه اتوکد طراحی پارک

  تعدادبرگ: این فایل شامل مجموعه

  پلان پارک

  طراحی محوطه پارک

  آنالیز سایت پارک

  تمامی دتایل ها و جزییات پارک

  می باشد.

  دانلود پروژه اتوکد طراحی پارک:

  اصولاً پارکها مجموعه ای از فضاهای سخت و فضاهای سبز می باشند که هر یک بعنوان مکمل دیگری عمل می کند. بطورکلی فضاهای سخت شامل مبلمان ، عناصر معماری، کف سازیها و غیره بوده و تابعی از ویژگیهای و اصول معماری پارک می باشد که بایستی دقیقاً در مراحل طراحی پارک به آنها توجه شده و براساس نوع عملکرد آنها مقادیر مناسب آن برآورد گردد.

  لازم به ذکر است که کلیه ی فضاهای سخت طراحی شده، بایستی از لحاظ فرم عملکرد متناسب با کارکرد و گروه سنی استفاده کنندگان از پارکها بوده و هر کدام از اصول مخصوص به خود تبعیت کند. بعنوان مثال طراحی انواع مبلمان و حتی معماری یک پارک ویژه ی کودکان با یک پارک شهری که مورد استفاده ی طیفهای سنی زیادی قرارداد متفاوت می باشد.با این مقدمه در این قسمت از گزارش به بررسی ضوابط و معیارهای اجرای فضاهای سبز و سخت پارکها و فضاهای سبز غیر قابل ( معابر و دسترسیها، جرائم و رفیوژها) پرداخته شده است.

  پارکها و فضای سبز شهری یکی از مهمترین چشم اندازهایی هستند که معماران منظر با آنها سروکار دارند.

  در طراحی این گونه مکانها فعالیتها ،فضاها و عناصر مختلفی وجود دارد که طراح باید مدنظر قرار دهد.یکی از این فضاها ی ضروری ،خصوصاً در سایت یک پارک ،زمین بازی است.

  ممکن است که طراحی و بنای زمین بازی آسان بنظر برسد: یک جفت تاب و سرسره و الاکلنگی بر یک کفپوش قابل ارتجاع و نرم.

  اما در حقیقت ملاحظات و نکات حساس و ضروری در طراحی زمینهای بازی وجود دارد که تقریبا خلق یک زمین بازی کامل و بی نقص را غیر ممکن می سازد.متاسفانه طراحی زمینهای بازی موضوعی است که برنامه ریزان شهری و شهرداری ها و دست اندرکاران مسائل شهری اغلب بدان توجهی نکرده و در بیشتر موارد زمینهای بازی بعنوان فضایی که دارای تاب و سرسره است شناخته می شوند و اهمیت آنها به عنوان فضایی با طرح منطقی و مناسب نادیده گرفته می شود.

  با در نظر گیری کودک مدرن امروزی و نیازهایش این نکته قابل قبول است که زمینهای بازی سنتی باید از بین بروند چرا که از عهده ی پاسخگویی به نیازهای مدرن برنیامده و یا پاسخی غلط و اشتباه به این نیازهای طبیعی خواهند داد.

  این پروژه (دانلود پروژه اتوکد طراحی پارک) برای درس طرح,محوطه سازی و سایر دروس معماری نیز مناسب می باشد.

  این پروژه شامل یک فایل dwg می باشد.

  موفق و موید باشید.