پروژه اتوکد مجموعه تجاری

   

  پروژه اتوکد مجموعه تجاری :

  پروژه مسکونی- پروژه اتوکد مجموعه تجاری

   پروژه اتوکد مجموعه تجاری

  پروژه اتوکد مجموعه تجاری آنچه در این پروژه خواهید خواند:

  • پلان طبقات
  • پلان پیلوت
  • دو عدد برش
  • دو عدد نما

   

   

  – سابقه و تاریخچه فضاهای شهری

  اکثر دستاوردهای بشر چه علمی و چه هنری، کارهای تحقیقاتی و مطالعاتی، همواره بر پایه دستاوردها و معلومات گذشتگان در آن زمینه خاص شکل می‌گیرد. مثلا در علوم، روند دستیابی به کشف جدید، نتیجه کار بر روی تحقیقات قبلی می‌باشد، این در حالی است، حرکت‌های مدرن در زمینه معماری عملا از روند گذشته جدا شده‌اند و در تلاش برای چرخه جدید برای هر پروژه تازه می‌باشند. جین‌پاول کارلهاین می‌نویسد:

  تا زمان خلق سبک بین‌المللی و توجه به دیدگاه‌های مدرسه معماری باهاوس، (دو عامل اصلی که در طرد کردن گذشته نقش داشتند) معماران، پیوسته ایده‌های خود را در گذشته جستجو می‌کردند، هرچند که همواره بین این ایده گرفتن با وام گرفتن و کپی کردن تفاوت‌های بسیاری وجود دارد. مدل‌های تاریخی از فضاهای شهری می‌تواند به عنوان کمک‌های اصلی هم در ایجاد شکل و هم در ایجاد فضاها در روند طراحی به کار گرفته شوند. انطباق این مدل‌ها با نیازهای معاصر، هر چند به نظر نمی‌رسد که در کپی کردن عین به عین این فضاها تأمین شود ولی در چرخش ۴۵ درجه در دید یا تفکر می‌تواند جواب‌گو باشد.

  طراحی یک فضای موفق جدید، به درک مشکلات و معضلاتی که برای نمونه‌های احداث شده اتفاق می‌افتاد بستگی داشت، خوب و بد بودن فضاها به نظر استفاده کننده و آنالیز طراحان باز می‌گشت.فضاهای شهری شامل دو بخش فضاهای سخت و فضاهای نرم هستند.

  فضاهای سخت آن فضاهایی هستند که اساسا به وسیله دیواره‌های معماری محصور شده‌اند، عملکرد این فضاها عموما به عنوان مکان‌هایی برای تجمع و فعالیت‌های اجتماعی در نظر گرفته می‌شود.فضاهای نرم به آن فضاهایی گفته می‌شود که چه در داخل و چه در خارج شهر، محیط طبیعی بر آن‌ها مسلط باشد. آن‌ها در مجموعه‌های فضاهای شهری شامل پارک‌ها، باغات و مسیرهای سبز که همه فرصت‌هایی برای بازسازی فضاهای شهری به منظور دوری از جستن از محیط‌های مصنوع مهیا می‌کنند. عموما در طراحی فضاهای شهری تأکید فقط بر طراحی فضاهای سخت بوده است، در حالی که طراحان شهری، باید به هر دو گونه فضایی برای ایده گرفتن توجه کنند، چرا که عملکردهایی در شهر وجود دارند که در فضاهای نرم بهتر جواب می‌گیرند.

   

  این پروژه(پروژه اتوکد مجموعه تجاری)علاوه بر تحقیق مورد نظرتان, برای درس طرح و معماری و طراحی فنی  موثر است.

   

  این پروژه شامل یک فایل اتوکد می باشد.

   

  موفق باشید