جزییات اجرایی کف سرامیکی

  جزییات اجرایی کف سرامیکی:

  پروژه معماری- جزییات اجرایی کف سرامیکی- فضای خدماتی-کف سازی-کف سازی و روش ترسیم آن-انواع کف سازی-روش اجرای کف سازی سرامیک-کف سازی چیست؟مراحل اجرای کف سازی

   

  جزییات اجرایی کف سرامیکی

   

  جزییات اجرایی کف سرامیکی آنچه در این پروژه خواهید خواند:

  • جزییات اجرایی کف سرامیکی با عایق رطوبتی

  کفسازی بخش مهم و تعیین کننده ایی در ساختمان و حتی خارج از آن می باشد چرا که این عنصر ساختمانی نه تنها شامل فضا های داخلی یک ساختمان مانند اتاق ها راه رو ها سرویس های بهداشتی مثلاً آشپزخانه وحتی تراس می شود بلکه کف سازی حیاط پیاده رو ها وحتی زمین های ورزشی از این حیطه خارج نمی شوند .

  ۱- نسبت اختلاط ماسه و سیمان چهار به یک است. یعنی مثلاً چهار فرقون ماسه و یک فرقون سیمان.

  ۲- ملات زیر سرامیک کف نباید شل باشد. علتش هم اینه که موقع نصب کاشی کف، ضرباتی که با چکش روی کاشی می زنند کاشی های اطراف بلند می شه و کلاً استقرار کاشی سخت میشه.

  ۳- اگه ماسه شسته باشه چسبندگی پایین میاد. برای همین باید پرسیمان باشه (همون چهار به یک) ملاتمون (ملات ماسه و سیمان) تا چسبندگی پایین نیاد.

  ۴- اگه نصف ماسه شسته باشه و نصف ماسه دستگاهی، به علت وجود خاک ماسه دستگاهی، چسبندگی ملات بالاتر می ره و این موقع نسبت اختلاط می شه ۴ یا ۵ به ۱٫ باید توجه داشت که هیچ وقت نسبت اختلاط ۶ به ۱ نمی شه.

  ۵- برای تراز کردن کاشی کف به این ترتیب عمل می شه که ابتدا از یک کنج شروع می کنند و یک کاشی را تا ترازی که مشخص است نصب می کنند. سپس از روی سطح کاشی یک علامتی بر روی دیوار کنج به اندازه مثلاً یک متر می زنند. این علامت را در هر چهار کنج به وسیله شلنگ تراز مشخص می کنند.

  خب الان اگه از علامت های مشخص شده روی دیوار یک متر پایین تر بیاییم همه چی حل میشه و تراز روی سرامیک کفمون بدست میاد.

  حالا ریسمان کار را توسط مثلاً آجر میندازیم و شروع به کاشی کاری می کنیم. مسیر کاشی کاری هم به صورت ردیفی است. یعنی مثلاً یک ردیف افقی به اندازه طول یا عرض اتاق را نصب کرده و بعد از تمام شدن ردیف، ردیف بعدی را شروع می کنیم.

   

   

  از این پروژه (جزییات اجرایی کف سرامیکی) میتوانید علاوه بر تحقیق مورد نظرتان برای درس طراحی فنی، تمرین معماری و طرح و معماری و عناصر جزئیات استفاده نمائید.

  این پروژه شامل یک فایل فشرده به حجم ۶۶۴kB می باشد.

   

  موفق باشید.