پروژه اتوکد موتورخانه

  پروژه اتوکد موتورخانه :

   

  پروژه معماری- پروژه اتوکد موتورخانه

   پروژه اتوکد موتورخانه

  پروژه اتوکد موتورخانه آنچه در این پروژه خواهید خواند:

  • پلان موتورخانه
  • پلان تاسیسات و دیاگرام های تاسیساتی

   

   

  موتورخانه (Mechanical room ) فضا یا اتاقی است در یک ساختمان که به دستگاه های مکانیکی و کنترل کننده های الکتریکی ، اختصاص داده می شود.

  موتورخانه ها بنابر کاربری ساختمان و سیستم های تاسیسات آن در اندازه های مختلفی ساخته می شوند.

   

  در ساختمان هایی که از سیستم های حرارت و سرمایش مرکزی استفاده می کنند ابعاد موتورخانه بزرگتر می شود. در این نوع از ساختمان ها تمامی تجهیزات تاسیساتی سیستم به یک فضا انتقال داده می شود که کنترل و تعمیر آن ها را آسان تر می کند. به محل قرار گرفتن این تجهیزات ، موتورخانه گویند.

   

  برای سیستم های تولید بخار (در نیروگاه ها ، بیمارستان ها ، هتل ها و ..) نیز موتورخانه تعبیه می شود که به آن موتورخانه بخار گفته می شود.

  در حال حاضر میزان درجه حرارت آب گرم چرخشی و آب گرم مصرفی در موتورخانه ها بصورت دستی و تمام تنظیم درجه حرارت ترموستات دیگ و یا پمپ های سیرکولاسیون انجام می گردد و معمولاً برای تمام مدت بر روی یک عدد ثابت قرار دارد. تغییرات دمای هوا در طول روز موجب افزایش یا کاهش دمای داخل ساختمان شده که نتیجه آن انحراف دمای داخل ساختمان از محدوده آسایش و مصرف بیهوده سوخت و انرژی می باشد. همچنین در بسیاری از ساختمانهای غیر مسکونی با کاربری اداری- عمومی- آموزشی- تجاری که از فضای ساختمان بصورت غیر پیوسته و تنها در بخشی از ساعات روز استفاده می گردد و نیازی به کارکرد موتورخانه پس از اتمام ساعت کاری وجود ندارد.

   

  این پروژه(موتورخانه)علاوه بر تحقیق مورد نظرتان, برای درس تاسیسات  موثر است.

   

  این پروژه شامل یک فایل و حجم ۳٫۱۴ مگابایت می باشد.

   

  موفق باشید

   

  موتورخانه, پروژه اتوکد معماری, پروژه اتوکد تاسیسات, خدماتی ,پلان, تاسیسات ,دیاگرام شناور ,  پروژه اتوکد