پروژه ی اتوکد آمفی تئاتر

  پروژه ی اتوکد آمفی تئاتر:

  پروژه معماری-پروژه ی اتوکد آمفی تئاتر

  پروژه ی اتوکد آمفی تئاتر

  پروژه ی اتوکد آمفی تئاتر آنچه در این پروژه خواهید دید:

  • پلان(فاز دو)
  • یک عدد برش
  • دو عدد نما

   

  قدمت تئاتر و هنرهای نمایشی در ایران نیز همچون سایر تمدن های دیرینه ی دنیا به هزاران سال پیش می رسد ، آنجا که بشر از روی غریزه و فطرت به تقلید از سایر موجودات می پرداخت و یا در آئین های شکار و نیایش به نوعی این میل باطنی را آشکار می کرد. سنگ نوشته ها و تصاویر حجاری شده دوران های هخامنشی و پیش تر از آن گواهی هستند بر این ادعا .

  در این میان پرسشی که ممکن است در ذهن هر کس ایجاد شود این است که چگونه در هیچ یک از کتب تاریخ تئاتر اشاره ای به تئاتر ایران نشده است و یا آن قدر مختصر بوده که می توان از آن چشم پوشی کرد ؟ در پاسخ به این سئوال به نظر می رسد که دو دلیل عمده وجود دارد : نخست آن که اسناد و منابع تاریخی در این باره بسیار اندک و ناپیوسته است . دوم آنکه در این کتب به طور کلی به تئاتر کشورهایی پرداخته شده که در فرآیند رشد و توسعه ی تئاتر امروز جهان مؤثر بوده اند. درباره ی تاریخ تمدن و فرهنگ ایران تا کنون بررسی کامل و منظمی صورت نگرفته و این امر در مورد تئاتر ایران نیز صادق است . تصور آنکه نوعی سنت تئاتری در جامعه ای وجود نداشته باشد ، مشکل یا شاید غیرممکن است . از طرف دیگر کلیه ی شکل های نمایشی سنتی و نوین ایران را می توان در تئاتر ملل دیگر ردیابی کرد .

  ایران به واسطه ی موقعیت ویژه ی جغرافیایی ، سازمان گسترده ی دولتی ، و تنوع فرهنگی خود همواره در میان کشورهای خاورمیانه و خاورنزدیک جایگاه بلندی داشته است . اما این سرزمین کهنسال از آغاز درگیر جنگ و ویرانی و تماس های مداوم با کشورهای جهان بوده است و به خاطر همین ارتباط های مداوم از طریق تجارت و جنگ ، بسیاری از پدیده های فرهنگی ایران با کشورهای دیگر نقاط مشترک فراوان پیدا کرده است . تماس با یونان و مصر باستان ، جنگ با روم و بیزانس و پذیرفتن اسلام ، فرهنگ ایران را غنا و تنوع عظیم بخشیده است ، چنان که تمیز فرهنگ اصیل ایرانی از غیرایرانی کاری دشوار و شاید غیرضروری می نماید.

  از این پروژه (آمفی تئاتر) میتوانید علاوه بر تحقیق مورد نظرتان برای درس طراحی فنی، تمرین معماری و طرح و معماری استفاده نمائید.

  این پروژه شامل یک فایل فشرده به حجم ۴۰۰kBمی باشد.

   

  موفق باشید.