دانلود رایگان پاورپوینت زندگی نامه برنارد چومی

دانلود رایگان پاورپوینت زندگی نامه برنارد چومی

 

دانلود رایگان پاورپوینت زندگی نامه برنارد چومی

 

در طول زندگی حرفه ای او به عنوان معمار ، نظریه پرداز ، و یک آکادمیک ، برنارد چومی نقش معماری را در تجربه آزادی های فردی و سیاسی دگرگون ساخته است.از سال ۱۹۷۰، چومی پیرامون اینکه هیچ رابطه ثابتی بین فرم معماری و عملکرد هایی که درون آن اتفاق می افتد وجود ندارد بحث کرده است.
الزامات اخلاقی و سیاسی که باعث شده در کارهای خود روی ایجاد یک معماری فعال که درگیر نوعی توازن غیر سلسله مراتبی است از طریق دستگاه های برنامه ریزی فضایی تأکید کند. در تئوری چومی، نقش معماری بیان یک ساختار موجود اجتماعی نیست ، بلکه به عنوان یک ابزار برای سوال کردن درباره ساختار موجود و در نتیجه اصلاح آن است.

  • در می ۱۹۶۸ قیام و فعالیت های بین المللی باعث شد وی به طراحی استودیو ها بپردازد و همچنین مشغول تدریس و برگزاری سمینارها در انجمن معماری لندن در اوایل ۱۹۷۰s شد. در آن چهار چوب آموزشی او فیلم و نظریه ادبی را با معماری ترکیب کرد، و کار متفکرانی مانند رولان بارت و میشل فوکو را به منظور دوباره امتحان کردن مسئولیت معماری در تقویت روایت بلامنازع فرهنگی گسترش داد.
    نظریه ها و رسم نمودار ساختاری که توسط فیلمبردار روسی سرگئی آیزنشتاین برای تولید فیلم های خود انجام میداد تاثیر بسزایی بر چومی گذاشت. وی روش دیاگرامی آیزنشتاین را به وضعیت بینابینی بین عناصر یک سیستم وفق داد که این سیستم شامل: فضا ، حادثه ، و حرکت (یا فعالیت).
    گروه معماری برنارد چومی موفق به کسب جایزه بین المللی طراحی مرکز جدید هنرهای نمایشی در مؤسسه ی لِ روسِی، دانشکده شبانه روزی مشهور سوییس شد. ساختمان جدید که بر روی سواحل ژنو در مجاورت رول واقع شده، به یاد مؤسس این دانشکده ،پل کارنال نام گرفت. در میان مراکز تحصیلی اروپا، این دانشکده مکانی برای پرورش فرزندان سیاستمداران، رؤسای برندهای تجاری و خانواده های سلطنتی است. زمین موجود با داشتن سقف های شیبدار و پلان سه گوش که به حیاطی بی انتها میرسد، معماری سنتی و به هم پیوسته ای را به نقش میکشد.کار طراحی با طرح این پرسش که: چطور میتوان زمین پروژه را با ساختمانی معاصرگونه توسعه داد، شروع شد و این خود سر آغاز گفتگوی بین سنت و تجدد برای به روز درآوری هنرها و نمود ان برای نسل جدیدی از دانشجوییان است. نقشه برگزیده شده با گنبدی کم ارتفاع و از جنس فولاد و فضایی که بخش های نا هم خوان در پروژه را سازماندهی میکند، معرف زمین پروژه است و شامل: سالن کنسرت با گنجایش ۸۰۰ نفر، اتاق های کنفرانس، مرکز یادگیری به صورت ادغام شده با کتابخانه، مرکز تدریس، اتاق های تمرین هنرها و موسیقی، تعدادی فضای استراحت شامل رستوران و کافه، سالن استراحت دانشجوییان و دیگرفضا هاست. یک سری درب های کناری، پیرامون گنبد را فصل بندی کرده وتراسی که رأس گنبد را برش داده، مناظری از دریاچه ژنو را پیشکش میکند. سالن کنسرت با مناطق سازماندهی شده اطراف آن فضای اصلی داخلی را به گردشگاهی معمارگونه منتهی می کند. تاجی قوسی شکل مرز پایان چهارضلعی است که فرم ورودی تشریفاتی به مجموعه را مشخص میکند و شیب گنبد باعث انعکاس صدا در زمین مجاور رول میشود. فولاد صیقلی هویتی متمایز و جایگاهی خاص به دانشکده و ناحیه می بخشد. شکل متراکم بنا،سطح مساحت خارجی را به حداقل رسانده که به عنوان عایق حرارتی عمل میکند.این تدارکات مصرف انرژی را کاهش داده و فضای داخلی بزرگی را با کمترین مصالح در زیر گنبد جای داده است. فولاد صیقلی به واسطه روکش های سنتی، انرژی اضافی را ذخیره کرده و مناطق لعابی و براق را در برابر خورشید و هوای سرد و طوفانی محافظت میکند

 

فهرست مطالبی که  در این پروژه خواهید خواند:

 

  • زندگی نامه برنارد چومی

  • ایده های طراحی

  • آثار معمار

  • سخنان معمار

برای دانلود فایل بر روی لینک زیر کلیک کنید

دانلود پاورپوینت

Rate this post

نظر خود را بیان نمایید:

لطفا نظر خود را بنویسید.
لطفا نام خود را در این قسمت وارد نمایید.