ایجاد دسترسی محدود برای نویسندگان

سلام به همه همراهان وردپرسی

اگر شما هم مثل ما چند نویسنده در سایت دارید، این مطلب برایتان خیلی مفید خواهد بود. افزونه ای که امروز برایتان معرفی خواهیم کرد، ویژه ایجاد دسترسی محدود به یک دسته خاص برای نویسندگان در وردپرس است.

همه ی سایت ها به ویژه سایت های مقاله محور مثل همیاروردپرس و دیگر سایت های خبری، برای خودشان دسته بندی های خاصی را تعریف کرده اند که نویسندگان سایت باید مطالب را طبق آن دسته بندی ها بر روی سایت قرار دهند.

حال اگر بخواهیم کار نویسندگان منظم تر و دقیق تر باشد، می توانیم تعیین کنیم که هر نویسنده به یک دسته (ها) ی خاصی از مطالب دسترسی داشته باشد و فقط بتواند در آن دسته (ها) ی خاص مطلب ارسال کند.

افزونه Restrict Author Posting هم دقیقا همین کار را برای ما انجام خواهد داد که از ویژگی های آن میتوان به ساده بودن کار با این افزونه و کارآمد بودن آن اشاره کرد.

افزونه Restrict Author Posting

Restrict-Author-Posting-header-tirazisdm

ابتدا این افزونه را دانلود و نصب نمایید. سپس به بخش کاربران > همه کاربران بروید و بر روی دکمه ویرایش یکی از کاربران سایت کلیک نمایید تا به صفحه تنظیمات پروفایل کاربر هدایت شوید. سپس با اسکرول به پایین صفحه باید بخشی مشابه تصویر زیر مشاهده نمایید.

restrict-author-posting-screenshot1-tirazisdm

در بخش Restrict the categories in which this user can post to دو فیلد مشاهده میکنیم:

Select categories: در این بخش میتوانید دسته هایی که می خواهید این نویسنده به آن ها دسترسی داشته باشد را مشخص نمایید.
Restrict using his/her own files in media: با تیک زدن این گزینه دسترسی نویسنده به فایل های رسانه که خودش آپلود نکرده است را می بندید و در نهایت نویسنده تنها می تواند به فایل های خودش دسترسی داشته باشد و از آن ها استفاده نماید.

بعد از محدود کردن دسترسی، کاربر مربوطه هنگام نوشتن مطلب تنها می تواند این دسته بندی خاص که برایش تعیین شده است را ببیند.

restrict-author-posting-screenshot2-tirazisdm

جمع بندی

همانطور که مشاهده کردید این افزونه بسیار ساده ولی در عین حال کارآمد است و می توانید از آن در سایت های مقاله محور و دارای چندین نویسنده استفاده نمایید.

دانلود افزونه Restrict Author Posting

صفحه افزونه

دانلود افزونه نسخه ۲٫۱٫۴

منبع این آموزش: همیار وردپرس

Rate this post

نظر خود را بیان نمایید:

لطفا نظر خود را بنویسید.
لطفا نام خود را در این قسمت وارد نمایید.