فایل رایگان بررسی روستای قهرود

پروژه  فایل رایگان بررسی روستای قهرود -پروژه معماری-پروژه روستا-پروژه کارشناسی معماری-بررسی روستا –تحلیل معماری-پروژه تحلیل–پروژه معماری-پروژهفایل رایگان بررسی روستای قهرود

فایل رایگان بررسی روستای قهرود

  فایل رایگان بررسی روستای قهرود آنچه در این پروژه خواهید خواند:

  • فایل رایگان بررسی روستای قهرود

فایل رایگان بررسی روستای قهرود

قهرود در چهل کیلومتری کاشان و در میان رشته کوه های مرتفع واقع گردیده است. از شمال با قمصر و از جنوب غربی با کامو و چغاده و از مشرق با ابیانه و از شمال غرب با قزاآن همسایه است.

این روستای زیبا، علاوه بر برخورداری از مزایای طبیعی فراوان، از قدیم الایام در مسیر شهرهای کاشان، قم، ری (تهران)، اصفهان، شیراز و بوشهر و بالطبع در مسیر اصلی شمال و جنوب کشور قرار گرفته و از این جهت، مشهور و دارای موقعیت ممتازی بوده و هست. این ویژگی در ارتقا سطح فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی قهرود کاملا موثر بود. تعدادی از شاهزادگان، سیاحان و فرستادگان دول خارجی از قهرود گذشته و در سفرنامه ها و کتاب های خود، از قهرود توصیف و تمجید نموده اند.

به خاطر همین موقعیت، قهرود دارای کاروانسراهای متعدد و شغل تعدادی از اهالی نیز مُکاری بوده است. گفته شده که زمانی در قهرود، فقط چهار صد قاطر برای حمل و نقل وجود داشت.

جناب آقای مهندس میرشفیع معاون محترم راه روستایی وزارت راه و شهرسازی، از اجرای روکش آسفالت حدود ۱۲ کیلومتر از راه روستایی منطقه قهرود کاشان با مشارکت و کمک خیرین محلی از جمله آقایان جوکار، وحیدی، عابدی و فلاحی قهرودی را اعلام نمودند. مسیر مربوطه،  راه روستایی درجه یک بوده که باعث ایجاد راهی مشترک میان روستاهای قهرود، جوینان و قمصر می گردد، ضمناً شهر توریستی قمصر را نیز از بن بست خارج می نماید. لازم به ذکر می باشد در سال ۱۳۸۶سیلی به وقوع پیوست که باعث کشته شدن ۸ تن از هموطنان که قصد عبور از راه فعلی را داشته اند، شد که این سبب مطالعه و اجرای راه جدیدی گردید

این پروژه (پروژه  فایل رایگان بررسی روستای قهرود) علاوه بر درس مورد نظرتان برای درس روستا نیز مناسب می باشد.

این پروژه شامل چندین تصویر می باشد.

برای دانلود پروژه روی عکس زیر کلیک کنید:

فایل رایگان بررسی روستای قهرود

موفق و موید باشید.

Rate this post

نظر خود را بیان نمایید:

لطفا نظر خود را بنویسید.
لطفا نام خود را در این قسمت وارد نمایید.