فایل رایگان کتاب سیستم صفحات ساندویچی با بتن پاششی

فایل رایگان کتاب سیستم صفحات ساندویچی با بتن پاششی -پروژه معماری-پروژه رایگان-پروژه کارشناسی معماری-کتاب معماری-پروژه فایل رایگان کتاب معماری-کتاب معماری ساختمان–فایل  فایل رایگان کتاب سیستم صفحات ساندویچی با بتن پاششی -فایل رایگان  فایل رایگان کتاب سیستم صفحات ساندویچی با بتن پاششی

فایل رایگان کتاب سیستم صفحات ساندویچی با بتن پاششی)

  فایل رایگان کتاب سیستم صفحات ساندویچی با بتن پاششی آنچه در این پروژه خواهید خواند:

 فایل رایگان کتاب سیستم صفحات ساندویچی با بتن پاششی

چکیده:

پانل های ۳دی شامل دو صفحه شبکه جوش فولادی می باشند که یک لایه عایق پلی استایرن در میان آن قرار گرفته و توسط تعدادی اعضای خرپایی به یکدیگر متصل شده اند. عموما در این گونه سازه ها ، اسکلت فلزی یا بتنی وجود ندارد. پانلها پس از استقرار ، بتن پاشی شده و تشکیل یک سازه سه بعدی با عملکرد جعبه ای ( BOX ) می دهند.پانل ها در دو نوع دیواری و سقفی هستند. که هم در ساختمان های فاقد اسکلت فلزی و یا بتن آرمه جدا استفاده میشود و هم در ساختمان های دارای اسکلت فولادی یا بتنی مجزا . یکی از مهم ترین مزیت های سازه های ۳دی انعطاف پذیری در معماری و اجرای راحت آن است همچنین دارای سرعت ساخت بالایی است.

واژه های کلیدی: ساختمان ۳دی پانل، ساندویچ پانل، پانلهای سه بعدی

مشخصات کلی پانل های پیش ساخته :

پانل های پیش ساخته سبک شامل دو صفحه شبکه جوش فولادی می باشند که یک لایه عایق پلی استایرن در میان آن قرار گرفته و توسط تعدادی اعضای خرپایی به یکدیگر متصل شده اند . این پانلها به عنوان المان دیوار و سقف ساختمان به کار می روند . مدول عرضی پانل ها ۱۲۰ سانتیمتر می باشد و بسته به کاربردهای متفاوت ، طول و ضخامتهای مختلف دارند .

پانلهای دیوار علاوه بر اینکه جداکننده فضاهای معماری هستند ، نقش دیوار باربر قائم و دیوار برشی در برابر بارهای جانبی را هم ایفا می کنند . بنابراین عموما در این گونه سازه ها ، اسکلت فلزی یا بتنی وجود ندارد . پانلهاب سقفی ، دیافراگم کف را تشکیل می دهند . این پانلها در کنار یکدیگر مستقر شده و روی پانلهای دیوار نصب می گردند . لایه پلی استایرن نقش قالب برای بتن پاشی و همچنین عایق حرارتی و صوتی را ایفا می کند .

پانلها پس از استقرار ، بتن پاشی شده و تشکیل یک سازه سه بعدی با عملکرد جعبه ای ( BOX ) می دهند . پانلها علاوه بر استفاده به عنوان اعضای باربر ساختمان ، بدلیل عایق حرارتی ، صوتی و مزایای دیگر برای تیغه های غیر باربر ساختمانهای مختلف نیز به کار می روند . از پانلهای دیوار به عنوان المان باربر قائم و همچنین عنصر مقاوم در برابر زلزله استفاده می شود . بار گسترده ثقلی با توجه به میزان سطح بارگیری هر دیوار روی آنها توزیع می گردد . بار جانبی ناشی از زلزله از طریق دیاگرام صلب کف به نسبت سختی بین دیوارها توزیع می شود .

این پروژه (فایل رایگان کتاب سیستم صفحات ساندویچی با بتن پاششی) علاوه بر درس مورد نظرتان برای تمامی دروس معماری  و شهرسازی نیز مناسب می باشد.

این پروژه شامل یک فایل pdf می باشد.

برای دانلود فایل روی این عکس کلیک کنید:

کتاب عناصر جزئیات بنای تاریخی

موفق و موید باشید

Rate this post

نظر خود را بیان نمایید:

لطفا نظر خود را بنویسید.
لطفا نام خود را در این قسمت وارد نمایید.