کامپوزیت های پلیمری ETFE – پاورپوینت مصالح نوین

توضیحاتی در رابطه با دانلود رایگان پاورپوینت کامپوزیت های پلیمری ETFE – پاورپوینت مصالح نوین :
تعداد برگ : ۱۲ اسلاید

کامپوزیت های پلیمری

فهرست مطالب پاورپوینت موجود در فایل :

  • معماری نوین با کامپوزت های پلیمریETFE

  • استادیوم آلیانز آرنا

  • استادیوم ملی پکن

 

بخشی از آنچه در این پاورپوینت میخوانید:

پیش از این، معماران تنها می توانستند تصوری از ایده های خلاق و بناهای شگفت انگیز خود داشته باشند، در حالی که امکان ساختن چنین پروژه هایی وجود نداشت

. اما امروزه ساخت پهنه ای شناور از حباب های شیشه ای یا استادیوم ورزشی بافته شده از تیرهای فولادی و یا حتی پوشش شفاف چادر مانندی بر روی هزاران متر مربع زمین- که فقط می توانست در تصور آدمی شکل بگیرد- عملی شده است.

هر چند عموم مردم، ساخت چنین بناهایی را حاصل ابتکار و خلاقیت معماران و مهندسان می دانند، اما حقیقیت این است که برپایی چنین سازه هایی بیش از هر چیز، مدیون ویژگی های منحصر به فرد کامپوزیتی است که به طور مخفف ETFE نام دارد.

ETFE (Ethylene Tetrafluoroethylene)      پلیمر پایه فلوئوروکربن بسیار با دوام و با قابلیت های بسیار بالایی است که از آن به عنوان مصالح ساختمانی کاربردی در آینده نام برده می شود. این پلیمر شگفت انگیز یک پلاستیک شفاف تفلونی است که جایگزین شیشه و پلاستیک های معمولی در بسیاری از ساختمان ها می شود. هر چند این مصالح با کارهای معماری شگفت انگیز به جهانیان معرفی شده است؛ اما در حقیقت تاریخچه اختراع آن به دهه ۷۰ میلادی بر می گردد که نخستین بار در صنایع هوا نوردی به کار رفت. ETFE از حدود ۱۵ سال پیش، مورد توجه معماران قرار گرفت و اکنون بسیاری از بناها در کشورهای سرتاسر جهان با استفاده از آن ساخته می شود. ETFE در مقایسه با شیشه ، امتیازات فوق العاده ای دارد که از آن جمله می توان به وزن بسیار کم آن اشاره کرد ،به گونه ای که با دارا بودن یک درصد وزن، هم نور بیشتری را از خود عبور می دهد و عایق بهتری محسوب می شود.

 

فایل را میتوانید از اینجا دانلود کنید:

کامپوزیت های پلیمری ETFE

Rate this post

نظر خود را بیان نمایید:

لطفا نظر خود را بنویسید.
لطفا نام خود را در این قسمت وارد نمایید.