پروژه پاورپوینت معماری مصر باستان

  پروژه پاورپوینت معماری مصر باستان

  دانلود رایگان پروژه معماری-پاورپوینت معماری-ppt – معماری اسلامی – معماری مصر باستان-تمدن مصر – نقشه مصر باستان- معمار مصر- پروژه پاورپوینت معماری مصر باستان-معماری مصر علیا-ویژگی مصطبه-پروژه پاورپوینت معماری اهرام مصر-معبد مصر

  پروژه پاورپوینت معماری مصر باستان

    پروژه پاورپوینت معماری مصر باستان آنچه در این پروژه خواهید خواند:

  • پروژه پاورپوینت معماری مصر باستان

  • نقشه مصر باستان

  • سرزمین مصر باستان

  • ویژگی مصطبه

  • ویژگی اهرام پلکانی

  • ویژگی اهرام سه گانه

  پروژه پاورپوینت معماری مصر باستان

  معماری مصری سرگذشت اسرار و نبوغ معماران این سرزمین باستانی در طول تاریخ بوده است که به خلق شاهکارهای منحصربه‌ فردی منجر شده است. برای حدود ۱۰ هزار سال، دره نیل جایگاه یکی از بانفوذترین و باشکوه‌ترین تمدن‌های عصر خود بود. حتی امروزه هم برخی از آثار به جا مانده از این تمدن کهن همچون اهرام و ابوالهول در زمره مشهورترین و شگفت‌انگیزترین بناهای تاریخی جهان محسوب می‌شوند. مصر گنجینه آثار معماری است که در نوع خود نظیر ندارد.

  آثار معماری به جا مانده از تمدن مصر باستان با توجه به مصالحی که در ساخت آنها به کار رفته است به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شوند. دسته نخست بناهایی هستند که مصالح به کار رفته در آنها آجر نپخته بوده است. از این نوع آجر در ساخت خانه‌های مصری در طول تمدن‌های فراعنه، یونانی، قبطی و اسلامی استفاده می‌شده است و امروزه در ساخت خانه‌های روستایی کاربرد دارد. نوع دوم معماری سنگی است. مصر از ذخیره غنی معادن سنگ‌هایی نظیر بازالت، آهک، مرمر و گرانیت برخوردار بود. بهره‌برداری از معادن سنگ زیر نظر دولت انجام می‌گرفت. این امر از یک طرف به دلیل اهمیت پروژه‌های ساختمانی در آن زمان بود از طرف دیگر کارگران تا اتمام کار مجبور بودند در مجاورت معدن سنگی که بنای مورد نظر باید با آن شکل می‌گرفت، زندگی کنند در نتیجه حراست از مصالح با ارزش این بناها مهم شمرده می‌شد.

  این پروژه (پروژه  پروژه پاورپوینت معماری مصر باستان) علاوه بر درس مورد نظرتان برای معماری جهان نیز مناسب می باشد.

  این پروژه شامل فایل پاورپوینت و ۲۸ اسلاید می باشد.

  موفق و موید باشید.

  3500 تومان – خرید