دانلود پروژه رایگان پاورپوینت نور در معماری

  دانلود پروژه رایگان پاورپوینت نور در معماری:

  دانلود پروژه رایگان پاورپوینت نور در معماری – پاورپوینت نور در معماری -دانلود رایگان پروژه معماری-پاورپوینت معماری-ppt – پروژه رایگان پاورپوینت نور در معماری –نور- معماری- دانلود دانلود پروژه رایگان پاورپوینت نور در معماری – دانلود پروژه پروژه رایگان پاورپوینت نور در معماری,دانلود پروژه رایگان پاورپوینت نور در معماری

  دانلود پروژه رایگان پاورپوینت نور در معماری

  دانلود پروژه رایگان پاورپوینت نور در معماری آنچه در این پروژه خواهید خواند:

  تعریف نور

  منابع نور

  تفاوت نور طبیعی و ساختگی

  هماهنگی بین نور طبیعی و ساختگی

  نور و بینایی

  اهمیت نور

  تاثیرنور در طبیعت

  تأثیرات روانی نورطبیعی

  نوروبشر

  استفاده از نور طبیعی در معماری سنتی ایران

  انواع نورگیر

  نوردرمعماری مدرن

  نور در مبانی سوادبصری

  تادائو آندو

  لوکوربوزیه

  هاندیش کرامر

  موریس لاپیدوس

  نور پردازی اماکن قدیمی

  نورپردازی ونورمناسب

  سه امکان ارتباط بصری بین داخل و خارج

  دانلود پروژه رایگان پاورپوینت نور در معماری

  دانلود پروژه رایگان پاورپوینت نور در معماری از دید همگان نور جزء اساسی و ضروری در ساختمان بوده که کار آن روشن کردن فضا به منظور قابل رویت ساختن آن و اجزای درونی‌اش است. در هنر ساختمان‌سازی یا به عبارتی معماری نور یکی از اجزایی است که در کنار عناصر و مفاهیم دیگری همچون، ساختار نظم فضایی، مصالح، رنگ و…. مطرح می‌شود و در طراحی به عنوان یک عنصر مجزا باید نقش خود را ایفا کند. ولی واقعیت چیز دیگری‌ست؛ در بسیاری از ساختمان‌سازی‌ها و معماری‌های داخلی به نور بیشتر از یک عامل روشن‌کننده که باعث کاهش مصرف نور مصنوعی و در نتیجه کاهش مصرف برق شده توجهی مبذول نمی‌شود و فقط به مواردی از قبیل این که نور جنوبی و شمالی بر نور شرقی و غربی ارجحیت دارد و در مواقع ناچاری نور شرقی از نور غربی بهتر است توجه نشان داده می‌شود و معماران به صورت کلیشه‌ای و از روی عادت آن را رعایت می‌کنند و اگر در ساختمان‌سازی نیازی به نورپردازی و ایجاد مفاهیم و تاکیدهایی توسط نور باشد منحصرا به استفاده از نور مصنوعی می‌پردازند و با انواع درجات و رنگ‌های نور، سعی می‌کنند مفهوم و طرح خود را بیان کنند.

  در صورتی که با نگاهی به تاریخ معماری گذشته کشورمان و حتی هر نوع معماری تاریخی در می‌یابیم که نور به عنوان یک عنصر مجزا به کار گرفته شده و به نتایج بسیار زیبایی هم رسیده‌اند.

  سه دلیل اهمیت نور در معماری

  الف) تاثیر نور در نمای خارجی ساختمان

  ب) تاثیر نور در فضای داخلی ساختمان

  ج)تاثیر نور در فضای شهری

  دانلود پروژه رایگان پاورپوینت نور در معماری

  دانلود پروژه رایگان پاورپوینت نور در معماری این پروژه (دانلود پروژه رایگان پاورپوینت نور در معماری) علاوه بر درس مورد نظرتان برای طرح نیز مناسب می باشد.

  این پروژه شامل فایل پاورپوینت ۴۰اسلاید می باشد.

  حجم: MB 6.71

  موفق و موید باشید.