فایل رایگان زندگینامه وارتان هوانسیان و هوشنگ سیحون

  فایل رایگان زندگینامه وارتان هوانسیان و هوشنگ سیحون

  دانلود رایگان پروژه معماری-پاورپوینت معماری-ppt – معماری اسلامی – زندگینامه معماران- زندگینامه وارتان هوانسیان- زندگینامه هوشنگ سیحون- کارنامه کاری وارطان هوانسیان- فایل رایگان زندگینامه وارتان هوانسیان و هوشنگ سیحون

  زندگینامه وارتان هوانسیان و هوشنگ سیحون

    فایل رایگان زندگینامه وارتان هوانسیان و هوشنگ سیحون آنچه در این پروژه خواهید خواند:

  • فایل رایگان زندگینامه وارتان هوانسیان و هوشنگ سیحون

  • زندگی نامه وارتان هوانسیان

  • معرفی نمونه موردی کارهای وی

  • زندگینامه هوشنگ سیحون

  • معرفی نمونه موردی کارهای وی

  فایل رایگان زندگینامه وارتان هوانسیان و هوشنگ سیحون

  سیحون در خانواده‌ای آشنا با موسیقی به دنیا آمد. پدربزرگ او میرزا عبدالله فراهانی از پیشگامان موسیقی سنتی و معروف به پدر موسیقی سنتی ایران بود. مادر وی، مولود خانم، از نوازندگان تار و سه‌تار و نیز دایی او احمد عبادی، استاد بزرگ سه‌تار بود.

  او پس از پایان تحصیل معماری در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران، به دعوت آندره گدار (رئیس اداره باستان‌شناسی وقت ایران) برای ادامه تحصیل راهی پاریس می‌شود و در دانشسرای عالی ملی هنرهای زیبای پاریس (بوزار) طی حدود ۳ سال زیر آموزش اوتلو زاوارونی به تکمیل دانش معماری خود می‌پردازد و در سال ۱۹۴۹ به درجه دکترای هنر می‌رسد. او در بازگشت به ایران در سن ۲۳ سالگی نخستین اثر معماری خود که بنای یادبودی بر آرامگاه بوعلی سینا بوده‌است را طراحی می‌کند.

  سیحون در طول سالهای فعالیت خود عضو شورای ملی باستان‌شناسی، شورای عالی شهرسازی، شورای مرکزی تمام دانشگاه‌های ایران و کمیته بین‌المللی ایکوموس (Icomos، وابسته به یونسکو در پیش از انقلاب) بوده و به مدت ۱۵ سال مسؤولیت مرمت بناهای تاریخی ایران را برعهده داشته‌است.

  هوشنگ سیحون بیش از دو دهه در ونکوور کانادا زندگی کرد. وی شهروند افتخاری فرانسه نیز بود.

  این پروژه (پروژه  فایل رایگان زندگینامه وارتان هوانسیان و هوشنگ سیحون) علاوه بر درس مورد نظرتان برای درس معماری اسلامی و معماری معاصر غرب نیز مناسب می باشد.

  این پروژه شامل فایل پاورپوینت و ۳۲ اسلاید می باشد.

  موفق و موید باشید.